Мобілізація в Україні: як знятися з розшуку в ТЦК

У разі оголошення особи у розшук особа може вирішити проблему, добровільно з’явившись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з необхідними документами. Про це “РБК-Україна”  розповів  юрист практики військового права у ЮК “Приходько та партнери” Ярослав Звоненко.

Найшвидший спосіб вирішити проблему — добровільно прийти у відповідний ТЦК. Варто мати з собою документи, що підтверджують вашу особу, і пояснити причини відсутності або неналежного виконання обов’язків. та СП”, – радить експерт.

Він зазначив, що за наявності поважних причин, зокрема хвороби чи сімейних обставин, потрібно надати підтверджуючі документи.

У разі, якщо оголошення у розшук вважається незаконним, громадянин може оскаржити дії ТЦК та СП у суді. Такий варіант актуальний у тому випадку, якщо людина не отримувала повістки або мала законне право на відстрочку, або повідомляв відповідний орган про поважність причини її неявки за викликом за відповідним документом.

Ярослав Звоненко зазначив, що розшук умовно можна розділити на три види: адміністративний, “внутрішній” у ТЦК та СП та кримінальний. Військовозобов’язані в розшук можуть потрапити з багатьох підстав, і серед них:

  • відмова від проходження військово-лікарської комісії;
  • неявка на порядку денному;
  • не оновлення військово-облікових даних, за умови, що ТЦК та СП не могли самостійно взяти інформацію про особу з інших державних реєстрів
  • інші підстави

“Це все, що стосується саме адміністративного розшуку або “внутрішнього”. Спочатку особа потрапляє у “внутрішній” розшук у ТЦК та СП, де відповідне порушення спочатку заноситься до АІТС “Оберіг” у розділі “Порушення ВО” (ВО – військовий облік)” , – каже юрист.

Після цього від імені начальника ТЦК та СП на голову управління Національної поліції відповідного рівня та регіону подається відповідна заява. Це тягне за собою оголошення до адміністративного розшуку, що передбачено статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 27 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

“У кримінальний розшук особу можуть оголосити за порушення статті 336 Кримінального кодексу України, яка передбачає ухилення особою від мобілізації, а саме після отримання ним повістки на відправлення”, – каже Звоненко.

Лисенко Катерина

Recent Posts

В авіакатастрофі загинув бізнесмен і вся його родина: подробиці трагедії

У Бразилії літак, на борту якого перебував бізнесмен Луїс Клаудійо Галеазі разом із сім'єю, розбився в популярному…

2 години ago

У Трампа нові територіальні претензії. Він заявив про необхідність контролю над Гренландією

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтону необхідно встановити контроль над Гренландією, яка зараз…

2 години ago

Українці на межі бідності та жебрацтва: на чому готові економити

В Україні значно зросли ціни на товари та послуги — і ця тенденція зберігається. Засновник…

2 години ago

«Це безглуздо». Маск обурився витратами США на оборону Європи

Вашингтон витрачає надто багато грошей на оборону Європи в умовах зростання державного боргу Сполучених Штатів…

2 години ago

Мобілізація жінок та “ізраїльський” сценарій: чим насторожили українців

Ідея введення військової моделі, подібної до ізраїльської, де і чоловіки, і жінки зобов'язані служити, набирає…

2 години ago

Евакуаційне судно для вивезення російських військ з Сирії зламалось у відкритому морі

У судна Sparta, яке Росія відправила для вивезення свого озброєння і техніки із Сирії, під…

2 години ago