Росія “пригнічує” українські війська на східному фронті, – Financial Times

Російський наступ набрав обертів у серпні, коли Україна перекинула тисячі найзагартованіших у боях солдатів для раптового вторгнення в Курську область.

Як зазначає The Financial Times, Україна сподівалася, що її зухвала операція змусить Кремль перекинути ресурси з Донецька, але цього не сталося.

Натомість російські війська захопили кілька міст і наблизилися на відстань 8 км від Покровська і 4 км від Мирнограда. Деякі командири і солдати вважають це витратами Курського наступу, пише видання.

“Курськ був хорошою ідеєю, він показав, що Росія слабша, ніж багато хто вважав… Але ми розплачуємося за це частиною нашої власної землі”, – сказав командир українського підрозділу сухопутних військ.

Основна стратегія Росії залишається незмінною з лютого 2022 року – придушення українських сил за рахунок величезної потужності та переваги в ресурсах, розповіли “Фенікс” і командири чотирьох інших українських бригад. Усі вони скаржилися, що їхні підрозділи іноді поступалися за чисельністю у співвідношенні 1:8, і що на кожен випущений снаряд росіяни випускали 10 або більше.

Однак, за словами командирів, російські війська адаптувалися, роблячи висновки з колишніх помилок і уникаючи великих наступів із використанням танків і бронетехніки. Їхня нова тактика призвела до нещодавніх успіхів на Донеччині, змусивши українські війська відступити і наблизивши Москву до її мети – контролю над усією територією регіону.

Командир батареї 21-го батальйону Окремої президентської бригади Михайло Темпер, який перебуває в регіоні з квітня, каже, що в середині літа російська тактика змінилася. Тепер вони використовують швидші та мобільніші підрозділи і перейняли стратегії, які раніше застосовувала ПВК “Вагнер”.

“Путін знищив “Вагнер”, але взяв найефективніші його частини”, – сказав Темпер.

Російська армія, додав він, “зробила висновки і досвід із “Вагнера” і воює так само, як він”.

Оператор безпілотника в батальйоні Темпера, каже, що нова російська тактика використання невеликих піхотних підрозділів для атаки одразу з кількох напрямків ускладнила йому завдання з наведення військ на ціль.

Водночас українці мало що можуть зробити проти російських бойових гелікоптерів і літаків, що несуть планувальні бомби, кажуть солдати.

Складна ситуація біля Вугледару

“У нас немає жодної протиповітряної оборони”, – каже заступник командира 72-ї механізованої бригади ЗСУ, що веде бої за 70 км на південь від Покровська у Вугледарі. Місто перебуває під загрозою оточення російськими військами.

Спроба взяти Вугледар дорого обійшлася російським військам – за майже два роки боїв тисячі солдатів загинули, сотні танків і бронемашин знищено. Але, за словами заступника командира, оскільки його власні війська “виснажені”, у РФ може бути більше шансів узяти його найближчими тижнями.

Затримки з поставками західних озброєнь також є фактором погіршення ситуації для українських військ, кажуть командири.

“Однак вони поклали провину і на київське військове керівництво за надто повільне будівництво оборонних ліній, а також за спорудження неефективних траншей і вогневих позицій”, – стверджується в статті.

Останніми тижнями Україна розгорнула підкріплення для зміцнення своїх військ навколо Покровська й активізувала будівництво укріплень.

Але Росія також змінила тактику, сповільнивши своє просування до Покровська і спробувавши обійти українські позиції з флангу. Тепер вона також зосередилася на території навколо Вугледара і Курахового, ще одному опорному пункті, що стикається з інтенсивними російськими наступами на півдні.

Юрій, командир 68-ї єгерської бригади, чиї війська билися, але в кінцевому підсумку не змогли захистити місто Новогродівка, сказав, що останні бої “дуже інтенсивні”.

Він описав атаки російських військ із застосуванням хімічної зброї на його війська, зокрема одну у квітні, коли солдати вискочили з окопів, щоб подихати свіжим повітрям, але були розстріляні.

Поки втрати України зростали, Юрій сказав, що у Росії їх більше. Але, незважаючи на те, що щодня гинуть сотні солдатів Москви, їх швидко замінювали нові новобранці, сказав Юрій та інші командири.

“Це неймовірно … Як довго вони зможуть це продовжувати?” – сказав він.

Начальник розвідувального підрозділу з використанням безпілотників побоювався, що відповідь може бути отримано через кілька років, і передбачив “повне руйнування і ймовірну окупацію” Покровська протягом двох-трьох місяців.

Романчук Микола

Recent Posts

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

7 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

18 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

27 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

35 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

42 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

51 хв. ago