В Україні можуть докорінно змінити методи покарання для дезертирів, які самовільно залишили місце служби. Їм дають можливість добровільно повернутись у свою військову частину і продовжити службу. При цьому ніяких правових наслідків їхнє дезертирство не матиме.
Відповідний законопроект Верховна Рада вже прийняла у першому читанні і тепер готується ухвалити у другому.
Відповідно до цього документу, держава кардинально змінить ставлення до дезертирів, які самовільно покинули місце несення служби. Їм дадуть змогу виправити помилку і добровільно повернутись до військової частини, яку вони залишили.
Тобто, будь-який військовозобов’язаний чоловік, що самовільно покинув місце несення служби, матиме змогу звернутись до прокурора або слідчого із заявою, що він хоче повернутися. Єдина умова – дезертир має заручитися згодою свого командира, під безпосереднім керівництвом якого він ніс службу.
Якщо командир буде згоден прийняти його знову, то в такому випадку утікач може подати заяву, і питання щодо його повернення буде вирішено позитивно. При цьому з нього знімуть кримінальну відповідальність за втечу, а також відновлять всі виплати, які йому належали.
За словами заступниці міністра оборони Наталії Калмикової, прийняття такого закону зараз якраз на часі. Адже випадки дезертирства в ЗСУ, на жаль, непоодинокі. З усіх цих людей, що якоїсь мить проявили легкодухість, затято ліплять образ ворогів і зрадників. Хоча насправді це не так. У кожного з них була своя причина для втечі. Зрештою, людина просто злякалась, і в цьому немає нічого ганебного.
Через якийсь час багато хто з дезертирів одумується і вже готовий повернутись на місце служби. Але це не дає їм зробити тавро дезертира, а також страх перед кримінальною відповідальністю, яка загрожує таким особам відповідно до чинного законодавства. Саме через це із тих, хто добровільно захоче відновитись на службі, депутати мають намір зняти кримінальну відповідальність.
Очевидно, владу спонукала до таких кроків масовість цього явища. Адже навіть за приблизими підрахунками експертів, кількість дезертирів у ЗСУ вже перевищила 100 тисяч осіб.
Крім того, у цьому законопроекті передбачені різні види покарання за дезертирство. Це стосується випадків, коли утікач не виявив бажання повернутись. Залежно від тривалості відсутності військовослужбовця та обставин втечі, покарання може бути як адміністративним у вигляді штрафу, так і кримінальним.
В Італії винахідливі підприємці знайшли новий спосіб здивувати туристів — пропонують їм придбати банку "справжнього…
Недосвідчені, погано навчені та недогодовані північнокорейські військові вирушили до Росії для участі у війні проти…
Південна Кароліна зіткнулася з масштабною навалою аргентинських чорно-білих тегу — ящірок розміром із середню собаку,…
Жовтень став найважчим місяцем для України через безпрецедентну кількість російських дронів далекого радіуса дії. Порівняно з попередніми…
Дональд Трамп, кандидат у президенти США від Республіканської партії, визнав, що не виключає можливості своєї…
Польсько-українські відносини опинилися на небезпечному роздоріжжі: майже 61% поляків вважають, що стосунки між країнами погіршилися.…