В Україні готують нові правила покарання для дезертирів: відповідати за втечу не доведеться

В Україні можуть докорінно змінити методи покарання для дезертирів, які самовільно залишили місце служби. Їм дають можливість добровільно повернутись у свою військову частину і продовжити службу. При цьому ніяких правових наслідків їхнє дезертирство не матиме.

Відповідний законопроект Верховна Рада вже прийняла у першому читанні і тепер готується ухвалити у другому.

Відповідно до цього документу, держава кардинально змінить ставлення до дезертирів, які самовільно покинули місце несення служби. Їм дадуть змогу виправити помилку і добровільно повернутись до військової частини, яку вони залишили.

Тобто, будь-який військовозобов’язаний чоловік, що самовільно покинув місце несення служби, матиме змогу звернутись до прокурора або слідчого із заявою, що він хоче повернутися. Єдина умова – дезертир має заручитися згодою свого командира, під безпосереднім керівництвом якого він ніс службу.

Якщо командир буде згоден прийняти його знову, то в такому випадку утікач може подати заяву, і питання щодо його повернення буде вирішено позитивно. При цьому з нього знімуть кримінальну відповідальність за втечу, а також відновлять всі виплати, які йому належали.

Влада дає можливість утікачам повністю реабілітуватись

За словами заступниці міністра оборони Наталії Калмикової, прийняття такого закону зараз якраз на часі. Адже випадки дезертирства в ЗСУ, на жаль, непоодинокі. З усіх цих людей, що якоїсь мить проявили легкодухість, затято ліплять образ ворогів і зрадників. Хоча насправді це не так. У кожного з них була своя причина для втечі. Зрештою, людина просто злякалась, і в цьому немає нічого ганебного.

Через якийсь час багато хто з дезертирів одумується і вже готовий повернутись на місце служби. Але це не дає їм зробити тавро дезертира, а також страх перед кримінальною відповідальністю, яка загрожує таким особам відповідно до чинного законодавства. Саме через це із тих, хто добровільно захоче відновитись на службі, депутати мають намір зняти кримінальну відповідальність.

Очевидно, владу спонукала до таких кроків масовість цього явища. Адже навіть за приблизими підрахунками експертів, кількість дезертирів у ЗСУ вже перевищила 100 тисяч осіб. 

Крім того, у цьому законопроекті передбачені різні види покарання за дезертирство. Це стосується випадків, коли утікач не виявив бажання повернутись. Залежно від тривалості відсутності військовослужбовця та обставин втечі, покарання може бути як адміністративним у вигляді штрафу, так і кримінальним.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

1 годину ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

1 годину ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

1 годину ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

2 години ago