Під час прориву ЗС РФ під Харковом, який стався 10-15 травня, лінію оборони тримали чотири батальйони Сил оборони. У перші кілька годин вони відступили з позицій. Про деталі подій, які призвели до проникнення російських військ на 10 км, екскомандир 125 бригади Територіальної оборони, генерал-лейтенант Артур Горбенко розповів “Українській правді”.
Журналісти спершу пояснили, що 125 львівська бригада ТрО утримувала позиції під Харковом з травня 2023 року. Тут перебували два з п’яти батальйонів, які входять у підрозділ. Поруч стояли ще два батальйони, які підпорядкувались бригаді — стрілецькі батальйони 23-ої бригади ТрО (415-ий), 120-ої вінницької бригади ТрО (172-ий) та ін. Командував даним відтинком Артур Горбенко, який діяв під керівництвом тодішнього очільника ОСУВ “Хортиця”, генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Горбенко описав ситуацію, яка склалась на Харківщині, і заявив, що лінію фронту тримали до 10 бійців на кілометр в умовах нестачі деяких видів озброєння.
“Батальйони робили все можливе і неможливе. Але втримати фронт, коли в тебе 6–8 людей на кілометр – просто нереально”, — заявив він.
Горбенко назва дві основні проблеми, через які погіршилась ситуація під час прориву ЗС РФ. Перша проблема — комплектність бригад ТрО: людей було мало, при цьому хтось воював, а хтось не мав такого досвіду. Друга проблема — зброя, яку мали бійці, надто обмежена.
Командир пояснив, що батальйони, які відправила тримати кордон на Харківщині, перед цим воювали на гарячих відтинках фронту — під Кремінною та Бахмутом. У них рівень комплектації бійцями досягав лише 50% та 60%. У батальйонах вінницької ТрО кількість людей була на рівні 70%, але вони не мали бойового досвіду.
Ще одна проблема — характер озброєння у тероборонівців. Зі слів Горбенка, вони мають воювати мінометами калібру 82 мм — і це “наймогутніша зброя”, яка може бути згідно зі штатним розписом. Його бригада мала мінометну батарею (2-3 взводи і 2-6 гармат), тоді як стрілецькі батальйони мали всього лиш два міномети у одному взводі.
“І от такі батальйони, не укомплектовані, без тяжкого озброєння, зустріли масований обстріл і наступ противника зранку 10 травня”, — почули журналісти.
Екскомандир підтвердив, що він та вище командування знало про накопичення живої сили і техніки ЗС РФ перед наступом. Однак ще за рік до цього, коли з’явились перші ознаки загострення, від кордону відвели механізовані частини. З його слів, коли він спробував створити взвод з мінометами калібру 120 мм, їх йому просто не надали.
“Кількістю сил та засобів, які були в розпорядженні командира бригади, було недостатньо, щоб тримати оборону під час такого наступу”, — наголосив екскомандир 125 бригади ТрО.
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…
У зимовий сезон шапка стає не тільки засобом захисту від холоду, а й важливою деталлю…