В умовах воєнного стану та загальної мобілізації в Україні, спричинених агресією Росії, мобілізація військовозобов’язаних чоловіків триває безперервно. Після проходження підготовки призовників відправляють на передову для захисту країни від окупантів, але далеко не усіх.
Про це повідомляє Міністерство оборони України на порталі Army.gov.ua.
На початку травня 2024 року набув чинності новий закон, який скасовує статус “обмежено придатний”. Це означає, що всі військовозобов’язані, які мали такий статус, повинні повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) для встановлення нового ступеня придатності до служби. ВЛК буде керуватися розкладом хвороб, затвердженим Міністерством оборони у положенні №402.
Після проходження ВЛК військовозобов’язані можуть отримати один з кількох статусів: “придатний до служби”, “придатний до служби з обмеженнями через стан здоров’я” або “непридатний з виключенням з військового обліку”. Для тих, хто отримує статус “придатний з обмеженнями”, служба на передовій не передбачена.
Осіб, які визнаються придатними до служби з обмеженнями, не направлятимуть до підрозділів з найвищими фізичними вимогами, такими як високомобільні десантні війська, плавсклад або морська піхота. Натомість їх можуть залучити до виконання завдань у наступних підрозділах:
Очікується, що нові законодавчі зміни зможуть забезпечити більш ефективну мобілізацію та оптимальне використання людських ресурсів в умовах воєнного стану.
Якщо вам здається, що система ЖКГ в Україні і так тримається на чесному слові, приготуйтесь…
Українська депутатка Ганна Скороход пролила світло на реальний стан справ у Територіальних центрах комплектування (ТЦК),…
Кабінет міністрів на засіданні 15 листопада схвалив порядок реалізації проєкту про виплату 1000 грн усім…
Росія продовжує нагнітати ситуацію, залучаючи стратегічну авіацію для потенційних ударів по Україні. Згідно з останніми…
Адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа готує до запуску добре знайому стратегію, спрямовану на знищення…
Сьогодні життя без банківської картки — це як спроба плавати без рятувального жилета: можливо, але…