Нововведення в мобілізації: кому не збираються давати відстрочку – коментар Ради

Профільний комітет Верховної Ради не підтримав пропозицію про надання відтермінування для прокурорів органів і деяких чиновників.

Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Верховної Ради не підтримав пропозицію про надання відстрочки для прокурорів органів прокуратури та деяких чиновників. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народна депутатка Ірина Фріз.

Зокрема, комітет не підтримав правку щодо відстрочки для радників, помічників, прессекретаря президента, працівників секретаріатів голови ВР, його першого заступника та заступників, працівників секретаріатів депутатських фракцій (груп) у парламенті, працівників патронатних служб прем’єр-міністра та інших членів уряду, а також інших державних органів.

“Ці категорії, як і прокурори, матимуть право на бронювання згідно з порядком, встановленим Кабміном, а не на безумовну відстрочку від мобілізації”, – повідомила Ірина Фріз.

Водночас профільний комітет Ради підтримав надання відстрочки:

  • усиновлювачам, на утриманні яких перебуває дитина (діти), яка (які) до моменту здійснення усиновлення була дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою батьківського піклування, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям, патронатним вихователям, на утриманні яких перебуває принаймні одна дитина-сирота або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • для одного з батьків, які мають дитину до 18 років, якщо другий відбуває покарання в місцях позбавлення волі;
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів за три місяці;
  • жінки та чоловіки, які мають дитину віком до 18 років, якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька в Книзі реєстрації народжень – на підставі частини першої 135 ст. Сімейного Кодексу;
  • ті, хто виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • ті, на утриманні в кого є повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I або II групи.
Ольга Степанова

Recent Posts

Українцям в Польщі почнуть видавати “сірі паспорти”: що це взагалі таке

Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…

24 секунди ago

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…

8 хв. ago

В одній з областей України посилюють мобілізацію. Українці вже відреагували

На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…

15 хв. ago

“А звичайні діти – не люди?”: мешканці центра Києва обурилися через мовчання про ймовірний ракетний удар

На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…

24 хв. ago

У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для “стиснення” часу й простору

Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…

33 хв. ago

У Британії чоловік підпалив підприємство повʼязане з Україною на замовлення РФ

Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…

41 хв. ago