Масований удар Росії по Києву: коли можливий і що зараз стримує Путіна

Після ракетного удару РФ по столичній Лук’янівці, який стався 18 січня, ворог атакує місто лише дронами. Але раз чи два на день у Києві лунає повітряна тривога, як попередження про можливу загрозу від балістики.

За п’ять днів з останньої ракетної атаки, люди підсвідомо очікують на наступну.

Що може стримувати Путіна?

Авіаційний експерт Валерій Романенко сумнівається, що ворог готовий найближчим часом завдати масований ракетний удар по Україні та Києву.

“Важко відповісти однозначно, бо, на мою думку, зараз Путін очікує подальших заяв чи сигналів від Трампа. Тому у Кремлі знаходяться у режимі очікування і нагнітати напруження для них зараз не дуже безпечно. Вважаю, що дронові атаки ворог буде продовжувати. Хоча, якщо станеться різке похолодання, то може наважитися й на ракетні атаки по нашій енергетичній інфраструктурі. Тобто, якщо Росія продемонструє зневагу до заяв американського президента, то може одразу отримати відповідь. Тому у Кремлі зараз, скоріш за все, утримаються від рішучих дій. Але як буде насправді, можна лише здогадуватися”, – зазначає авіаційний експерт Валерій Романенко.

Росія має достатньо ракет для нових ударів

Експерт підкреслює, що потенціал, щоб завдати масованого ракетного удару по Києву, у росіян є. І він дуже великий завдяки накопиченню значній кількості ракет.

“Я сумніваюсь, що росіян могли виробляти до 140 ракет всіх типів на місяць. Гадаю, темпи не такі великі. Такий висновок можна зробити з виробництва в Росії військових літаків – він помалу зменшується. Виробництво зменшилося на три літаки, якщо порівнювати 2023 рік з 2022, а у 2024 році виробництво зменшилося на один літак. Тобто стрімкого росту немає, скоріше плавне падіння. Це бойова техніка, яка має приблизно такі ж складні технології, як і виробництво ракет, і потребує великої кількості радіоелектроніки. Якщо падає випуск літаків, то не може різко збільшуватися кількість вироблених ракет. Гадаю, що більше 120 ракет всіх типів на місяць вони не виробляють, але це значні запаси, яких ворог поки не витрачає”, – зазначає Валерій Романенко.

Будуть тримати у напрузі

Тому, за його словами, слід очікувати до кінця зими нових ракетних ударів. Але коли вони будуть, і чи будуть це масовані або ж комбіновані удари – невідомо.

“Ворог може запускати щоденно по декілька ракет, щоб тримати Україну та Київ у постійній напрузі. Але характер цих ударів поки що важко передбачити”, – підсумовує Валерій Романенко.

Коломієць Надія

Recent Posts

Нові податки на каву, чай, парфуми та особисті речі: українцям ще тугіше затягнуть пояси

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №12429, який передбачає суттєві зміни в оподаткуванні імпортованих товарів, зокрема…

2 години ago

У них життя-малина: українцям показали, як виросли зарплати чиновників

Порівняно високі зарплати держслужбовців та їхніх керівників неодноразово ставали об'єктом суспільної уваги та критики. В умовах військового…

2 години ago

Пенсіонерів накрила нова хвиля афер: залишитесь без заощаджень – і отямитись не встигнете

У січні 2025 року в Україні різко активізувалися шахраї, які використовують Telegram-канали для маніпуляцій із…

2 години ago

Європа та Китай продали РФ верстати для виробництва зброї на $18 млрд

Російська Федерація закупила понад 22 тис. верстатів з числовим програмним керуванням, компонентів і витратних матеріалів…

2 години ago

Хто з українців точно отримає відстрочку від мобілізації у лютому

Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні продовжується. При цьому військовозобов'язані, які мають право на відстрочку,…

2 години ago

На Землю насувається потужна магнітна буря: коли буде штормити

Магнітна буря червоного рівня охопить нашу планету через сильний спалах та викиду корональної маси (СМЕ)…

3 години ago