Грошове забезпечення українських захисників – важливе питання для підвищення рівня їх мотивації. Запроваджено нову доплату у розмірі 70 тис. грн. Проте реалізація ініціативи виявилася доволі складною. У Верховній Раді надали деталі.
Зарплата військовослужбовця складається з окладу званням, посадою, надбавки за вислугу років та особливості проходження військової служби, а також щомісячної премії. Загальна сума, яку отримують на місяць наші захисники, не може бути меншою за 20 130 грн.
Найвищі доходи – у бійців Сил спеціальних операцій.
У квітні 2024 року уряд погодив ще один вид доплат у розмірі 70 тис. грн. Вони передбачені для військових, які виконують завдання на фронті. Йдеться про загальну суму за 30 днів перебування на передовій.
Також є одноразові стимулюючі виплати після укладання першого контракту. Для рядових така це 24 224 грн, для сержантів та старшин – 27 252 грн, для офіцерів – 30 280 грн.
Багато міст та областей використовують власні додаткові стимули для мобілізованих. Київ виплачує по 30 тис. грн, Одеса – по 20 тис. грн. Виплати є добровільними і доступні не у всіх обласних центрах.
Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський від “Слуги народу” повідомив, що питання зарплат військових регулярно обговорюється депутатським корпусом. Наголошується, що бійців, які боронять державу, слід мотивувати гідною зарплатою. Особливо на тлі високих виплат, які надаються рашистам від їхнього керівництва.
Член парламентського комітету з питань бюджету Олексій Гончаренко від фракції “Європейська солідарність” наголосив, що планів збільшувати виплати військовим наразі немає.
“Навіть те, що було прийнято, наприклад, 70 тисяч, – дуже погано виплачують ці кошти, багато на це нарікань. Виплати за перший контракт досі не запустили. На жаль, по цьому напряму повний провал. Це, безумовно, мало б стати пріоритетом, але, схоже, для нашої влади це не пріоритет”, – цитує нардепа “Апостроф”.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…