Збройним силам України заборонено атакувати об’єкти на відстані понад 100 км від кордону та наносити удари по ключових російських аеродромах
Сполучені Штати ввели обмеження на використання своєї зброї для ударів по Російській Федерації в той час, як Україна як ніколи близька до отримання перших F-16. Збройним силам України заборонено атакувати об’єкти, розташовані на відстані більше 100 км від кордону. Також не можна наносити удари по ключових російських аеродромах.
Як повідомляє The Washington Post з посиланням на анонімного представника Міністерства оборони США, дозвіл на удари по військових об’єктах у Росії змінив ситуацію, але дальність і категорія зброї не дозволяють досягти бажаного результату.
У той же час, американські чиновники заперечують наявність таких обмежень. Речник Пентагону Чарлі Дітц заявив, що США погодилися дозволити Україні використовувати американську зброю для ударів по російським військам, які намагаються захопити українську територію.
“Це не стосується конкретної географії чи радіусу. Якщо Росія атакує або збирається атакувати Україну зі своєї території, українські сили можуть завдати удару у відповідь”, – сказав він.
Він додав, що Україні також дозволено використовувати американські системи протиповітряної оборони для ураження російських літаків, якщо ті збираються відкрити вогонь у повітряному просторі України. Проте, за даними The Washington Post, військові України сумніваються в наявності такої свободи дій, про яку говорять у Пентагоні та Білому домі.
Після наступу російських військ на Харківську область у травні та масованих обстрілів прикордонних населених пунктів Харкова, Київ звернувся до країн НАТО і США з проханням дозволити удари по цілях на території РФ, включаючи винищувачі Су-34 і Су-35, які запускають бомби. Спочатку США не надавали такого дозволу. Але після того, як більшість країн НАТО дозволили використовувати своє озброєння проти агресора, Білий дім надав дозвіл на обмежені удари з американської зброї, зокрема в межах Харківської та Бєлгородської областей. Однак, українським військовим заборонено використовувати балістичні ракети ATACMS.
США надали Україні дозвіл на використання ракетно-артилерійської техніки для ударів по прикордонній території Росії. Зокрема, Україна отримала дозвіл на використання ракетних систем залпового вогню HIMARS малої дальності. Проте, залишаються забороненими удари далекобійними ракетами ATACMS.
За даними Інституту вивчення війни (ISW), дозвіл Сполучених Штатів бити по РФ американською зброєю на 16% зменшив розмір “недоторканної” території агресора. Проте більшість російського тилу – все ще у безпечній зоні. Це не зможе зменшити масштаби подальших ударів росіян по прикордонню України.
При цьому деякі країни навіть не проти, якщо Україна битиме по Росії за допомогою винищувачів F-16, які мають зʼявитися вже незабаром. Зокрема, про відсутність обмежень щодо літаків повідомили Нідерланди. Однак Бельгія, яка теж постачатиме F-16, цього прикладу не наслідувала.
Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…
У п'ятницю, 22 листопада, Карпати покрив рясний снігопад, на горі Піп Іван Чорногорський випав сніг…
"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…
Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…
Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…