“Повторили помилку Авдіївки”: військовий розповів про провал українських фортифікацій

Від початку року уряд виділив 38 млрд грн на будівництво оборонних рубежів. У Кабміні серед важливих напрямків для будівництва фортифікацій ще у грудні 2023 року виділяли Авдіївський, Мар’їнський та Харківську область, зокрема Куп’яньськ–Лиман. Станом на травень найбільші просування росіян – у районі Авдіївки та на Харківщині, йдеться у публікації LIGA.net.

Старший лейтенант 47-ї бригади Микола Мельник зазначає, що побудувати у Харківській області оборонні споруди у повному обсязі не встигли: “Ми побачили, що передових позицій немає зовсім. Подекуди незавершене будівництво. Ті ж “зуби дракона” лежали поруч з трасами. Лінія оборони була недобудована”.

За його словами, солдатам “довелося окопуватися там, де довелося”. Накреслена лінія оборони не відповідала рельєфу місцевості. Сили оборони мали втрати, а ворог зміг створити плацдарм для наступу. “Ми повторили помилку Авдіївки. Тоді ми казали: нам потрібні лінії оборони за містом. А Сухопутні сили доповідали, що все вже є. І в результаті військовим довелося відступати, бо не було де закопатися”, – підкреслив Мельник.

Росіяни будують швидко

Українці бійці додають, що натомість росіяни будують швидко. У них спочатку йде штурмова група, потім – група закріплення, а за ними – будівельний батальйон. Вони тягнуть на собі деревину і починають одразу споруджувати спостережні пункти.

“Ми бачили, як по авдіївському терикону окупанти повзуть з колодами. У росіян є метод швидкої побудови, якого немає у нас”, – пояснює Мельник. Так звана оборонна лінія Суровікіна росіян – це три лінії інженерно-фортифікаційних споруд з мінними полями.

Найголовніша українська проблема – неефективне використання ресурсів. І тоді в авральному порядку доводиться все виправляти, підсумовує Мельник. Єдиний вихід – покращувати партнерство між армією та цивільними, зокрема на місцях, де працюють військові.

Проблема українських укріплень

У Верховній Раді України створили Тимчасову слідчу комісію щодо облаштування фортифікацій та закупівлі дронів. До повноважень ТСК відноситься вивчення обставин та підготовки питань щодо, зокрема потреб сектору безпеки і оборони у безпілотних літальних апаратах та формування державного замовлення на виробництво та закупівлю БпЛА.

Ольга Степанова

Recent Posts

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

3 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

12 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

20 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

29 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

38 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

46 хв. ago