Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ пояснив, що країни мають поняття мобілізаційної бази – це загальна чисельність населення призовного віку. Проте поняття мобілізаційного резерву не є тотожним поняттю мобілізаційної бази, оскільки неможливо призвати 100%.
Про це він написав у Facebook.
Кущ також зауважив, що крім мобілізаційного резерву країни, ще мають працювати люди у тилу.
“Вважається, що мобрезерв – це до 30% від мобілізаційної бази, решта – формат “фольксштурму” (ополченські формування – ред.) Другої світової у Німеччині”, – розповів він.
Як зазначив експерт, мобілізаційна база Росії – приблизно 20 млн осіб. Тобто мобрезерв – 6 млн осіб. Динаміка виїмки мобрезерву – 400 тис осіб на рік.
Горизонт освоєння мобрезерву в рамках “перманентної мобілізації” згідно з моделлю Свєчина (російського військово-політичного стратега – ред.) – 15 років.
“По Україні розрахунок можете зробити самі (виключно з відкритих джерел): мобілізаційна база 6 млн осіб. Коефіцієнт мобрезерву – ті самі 30% від мобілізаційної бази. Приблизно 1,5 млн вже служать в армії або інших держструктурах”, – резюмував Олексій Кущ.
Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…