Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ пояснив, що країни мають поняття мобілізаційної бази – це загальна чисельність населення призовного віку. Проте поняття мобілізаційного резерву не є тотожним поняттю мобілізаційної бази, оскільки неможливо призвати 100%.
Про це він написав у Facebook.
Кущ також зауважив, що крім мобілізаційного резерву країни, ще мають працювати люди у тилу.
“Вважається, що мобрезерв – це до 30% від мобілізаційної бази, решта – формат “фольксштурму” (ополченські формування – ред.) Другої світової у Німеччині”, – розповів він.
Як зазначив експерт, мобілізаційна база Росії – приблизно 20 млн осіб. Тобто мобрезерв – 6 млн осіб. Динаміка виїмки мобрезерву – 400 тис осіб на рік.
Горизонт освоєння мобрезерву в рамках “перманентної мобілізації” згідно з моделлю Свєчина (російського військово-політичного стратега – ред.) – 15 років.
“По Україні розрахунок можете зробити самі (виключно з відкритих джерел): мобілізаційна база 6 млн осіб. Коефіцієнт мобрезерву – ті самі 30% від мобілізаційної бази. Приблизно 1,5 млн вже служать в армії або інших держструктурах”, – резюмував Олексій Кущ.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…