ЗСУ здатні тримати оборону на захід від Авдіївки – ISW

Сили оборони України здатні створити нові оборонні рубежі неподалік від Авдіївки та зупинити наступ військ РФ на цій ділянці фронту. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

18 лютого Міністерство оборони Росії заявило, що підрозділи російського Центрального угруповання військ повністю захопили Авдіївку, просунувшись углиб на 8,6 кілометрів. У відомстві додали, що війська РФ продовжують наступ з метою захоплення додаткових територій у Донецькій області.

Кілька російських блогерів заявили, що ЗСУ начебто бракує добре підготовлених оборонних позицій на захід від Авдіївки, і що окупаційні війська зможуть просунутися далі в західну частину Донецької області через “паніку” і “дезорганізацію” українських військ, що відходять з міста.

– ISW досі не бачив відеозаписів безладного відходу українських військ, які б підтверджували ці російські заяви, – вказують аналітики.

В Інституті додали, що наявні знімки, які наразі не будуть представляти чи описувати більш детально, щоб зберегти оперативну безпеку України, не підтверджують те, що українським силам бракує підготовлених оборонних позицій на захід від Авдіївки.

Українське командування також нещодавно перекинуло на напрямок нові підрозділи, щоб контратакувати російські війська і забезпечити коридор для евакуації українських підрозділів, що відходять з Авдіївки.

У ISW вважають, що ці нові підрозділи, ймовірно, здатні зайняти і утримувати оборонні позиції проти військ РФ, послаблених в результаті штурмів міста.

– Російські війська, що зазнали значних втрат в особовому складі і техніці при захопленні Авдіївки, ймовірно, досягнуть кульмінації, коли зіткнуться з відносно свіжими українськими підрозділами, які займуть підготовлені оборонні позиції, – резюмують в Інституті.

Нагадаємо, 17 лютого головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українські підрозділи відходять з Авдіївки через ситуацію довкола міста та з метою збереження життя і здоров’я військових.

Ольга Степанова

Recent Posts

Уникали б мобілізації: МОН пояснило заборону студентам приватних ВНЗ виїжджати за кордон

Можливість для виїзду за кордон для студентів приватних вищих навчальних закладів не передбачена у змінах до урядової…

15 хв. ago

Україна та Ізраїль окремо: Джонсон представив власні законопроєкти допомоги від США

Спікер Палати представників США Майк Джонсон представив чотири різні законопроєкти щодо військової допомоги Україні, Ізраїлю…

18 хв. ago

На допомогу українцям: Литва створила нове «місто» для незвичайних мешканців

У садибі в місті Пакруоїс реалізовано унікальний проєкт, що гармонійно поєднує природу та мистецтво –…

21 хв. ago

Немає грошей: США не будуть збивати дрони в Україні, як робили це в Ізраїлі

За словами Кірбі, США постачають Україні зброю, якої вона потребує для захисту повітряного простору від…

26 хв. ago

Проукраїнська Трасс публічно підтримала Трампа

Колишня прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс заявила, що на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки має…

7 години ago

Українка організувала в Польщі масштабне «виробництво» фальшивих документів

Польські прикордонники затримали у Гданську 25-річну громадянку України, яка виготовляла фальшиві документи. Про це повідомили у Прикордонній…

7 години ago