Відступ Росії з Криму висміює побоювання Заходу щодо ескалації – Аtlantic Сouncil

Виведення російських військових кораблів із тимчасово окупованого Криму стало черговим свідченням того, що попри все, Україна фактично виграє війну на морі. Фактично, відступ Росії з Криму висміює побоювання Заходу щодо ескалації.

Про це пише Atlantic Council. Цього тижня російський флот вивів останній патрульний корабель з окупованого Криму, про що повідомив представник ВМС України Дмитро Плетенчук, вказавши на історичний характер цієї події.

Коли Росія розпочала блокаду українських портів перед повномасштабним вторгненням у лютому 2022 року, небагато хто вірив, що Військово-морські сили України зможуть серйозно протистояти Чорноморському флоту РФ. Проте, як тільки бойові дії розпочалися, стало ясно, що Україна має намір боротися за контроль над Чорним морем до останнього.

З початку бойових дій, після потоплення флагмана російського флоту “Москва” у квітні 2022 року, Україна застосувала комбінацію власних безпілотників і ракет разом із західною далекобійною зброєю для завдання нищівних ударів по російському флоту. Особливу роль у цій кампанії відіграли крилаті ракети від британських і французьких партнерів, але найефективнішою зброєю стали інноваційні морські безпілотники України.

Зазначається, що результати вражають. На початку повномасштабного вторгнення Чорноморський флот Росії складав 74 військові кораблі, більшість з яких були розміщені в портах тимчасово окупованого Криму.

За два роки Україні вдалося потопити або пошкодити близько третини цих кораблів. Наприкінці 2023 року російські військові кораблі почали поспішно переправлятися з Криму до Новоросійська. До березня 2024 року Чорноморський флот Росії став “функціонально неактивним”, згідно з даними Міністерства оборони Великої Британії.

Досягнення України в битві за Чорне море мало суттєві практичні наслідки. Воно порушило російську логістику, ускладнило поповнення військ на півдні України і обмежило можливості Росії бомбардувати Україну з військових кораблів, озброєних крилатими ракетами. Це також дозволило Україні прорвати блокаду чорноморських портів і відновити комерційне судноплавство новим морським коридором.

Реакція Росії на поразки в Чорному морі має важливе значення для майбутнього. Хоча існували побоювання, що кремлівський диктатор Володимир Путін може вдатись до радикальних заходів, включаючи ядерну зброю, він просто наказав залишкам флоту відступити.

“Готовність російського флоту відступити з портів у Криму стала насмішкою над так званими “червоними лініями” Москви й викрила порожнечу путінських ядерних погроз. Тим не менш, міжнародні союзники Києва все ще не бажають робити очевидні висновки. Замість цього, західна підтримка України продовжує визначатися саморуйнівними побоюваннями ескалації“, – пише видання.

Протягом двох з половиною років партнери Києва дозволяли себе залякувати, відмовляючись надавати Україні певні види озброєння і встановлюючи обмеження на удари по території Росії. Це робиться під приводом запобігання подальшій ескалації війни. Західні політики ігнорують докази, що показують: зіштовхнувшись із рішучим опором, Путін частіше відступає, ніж йде на ескалацію.

Страх Заходу перед ескалацією є ефективною зброєю Путіна, що обмежує військову допомогу Україні та її можливості завдавати удари у відповідь по Росії. Це повільно готує ґрунт для можливої перемоги Росії в довготривалій війні на виснаження.

“Західні лідери стверджують, що намагаються уникнути провокування більш масштабної війни, але саме це і станеться, якщо вони продовжуватимуть проводити хибну політику управління ескалацією і не зможуть зупинити Путіна в Україні”, – наголошують журналісти.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості

Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…

4 хв. ago

Розлітаються, як гарячі пиріжки: Британці почали скуповувати бункери після ядерних погроз Путіна

Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…

7 хв. ago

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

29 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

31 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

33 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

40 хв. ago