“Надурили”: військовий-нардеп обурився відсутністю демобілізації в Україні

Відсутність закону про демобілізацію демотивує українських військовослужбовців. Якщо влада встановить бодай якісь, але чіткі терміни для демобілізації, то це навпаки спрацює в плюс та додасть бойової наснаги Збройним силам України. Про це телеканалу Еспресо заявив військовослужбовець 109-го батальйону ЗСУ, сержант роти ударних БПЛА, народний депутат Єгор Фірсов.

“Коли військовим говорять, що демобілізація буде й треба її почекати, а потім говорять, що це неможливо, — це сигнал, що надурили”, — сказав Фірсов.

Він уточнив, що це демотивує українське військо, адже людям треба давати вибір, щоб вони не відчували себе рабами.

“Треба намалювати хоча б гіпотетичний вибір і сказати, що за 3-5, нехай навіть 7 років у вас буде вибір і можливість пройти демобілізацію”, — зазначив Фірсов.

За його словами, коли українські захисники почують чіткі терміни демобілізації, то це буде додатковою мотивацією для них і не призведе до того, що всі побіжать писати заяви на звільнення. Фірсов переконаний, що велика кількість особового складу залишиться в ЗСУ.

“Одних загнали до армії, і назад шляху немає, а інші “косять” від армії, насолоджуючись життям у ресторанах. Це дуже демотивує, і розколює країну, а країну потрібно зшивати. Тому питання демобілізації терміново треба вирішити, щоб чітко всім хлопцям відповісти”, — наголосив військовослужбовець-нардеп.

Чому немає закону про демобілізацію

11 квітня Верховна Рада ухвалила закон про посилення мобілізації, проте з нього прибрали норми щодо демобілізації.

Нардепка та заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук пояснила це двома факторами — загрозою втрати держави, яку підтверджує історичний досвід, та ймовірною негативною реакцією союзників.

“Армія не може розійтися по домівках, коли ворог навпаки накопичує сили”, — пояснила Кравчук.

13 квітня речник Міноборони Дмитро Лазуткін повідомив, що міністерство спільно з представниками Генштабу ЗСУ працює над окремим законопроєктом про демобілізацію. Його обіцяли підготувати до кінця 2024 року.

Проте, коли 15 квітня у народної депутатки від фракції “Слуга народу” Мар’яни Безуглої запитали, коли ж з’явиться новий закон про демобілізацію в Україні, вона відповіла: “Ніколи”. За її словами винною в тому, що в Україні немає демобілізації, є Росія.

Нагадаємо, 16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон №10449 про посилення мобілізації в Україні. Деякі положення закону набудуть чинності через місяць.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

38 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

40 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

50 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

55 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago