Мобілізація в Україні: скільки штрафів за неявку можна отримати

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але іноді чоловіки ігнорують повістки.

Адвокат адвокатського об’єднання «Актум» Дмитро Кушнаренко розповів у коментарі «РБК-Україна», скільки разів і кого можуть штрафувати за неявку по повістці

За його словами, згідно з нормами законодавства, немає обмежень щодо повторного надсилання повісток, тож їх можуть надсилати знову, у випадку попередніх неявок.

«Фактично з кожною новою повісткою, яку направили людині, обов’язки з’явитися до ТЦК та СП виникають знову. Це зумовлено новою датою, на яку ТЦК та СП запрошують військовозобов’язаного. Тому якщо ви отримали нову повістку і знову не з’явились за нею, то цілком логічно, що виникають нові правові підстави винесення постанови з накладенням штрафу», – пояснив експерт.

Сплата штрафу не звільняє від обов’язків передбачених ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Сплата штрафу є лише підставою для закриття виконавчого провадження у зв’язку з його виконанням.

Юрист зазначив, що співробітники ТЦК та СП мають кілька методів впливу на порушників. Після вручення повістки наступним кроком стає вимога відвідати ТЦК та СП протягом 10 днів. Якщо цю вимогу не виконано, ТЦК та СП мають право звернутися до суду для тимчасового обмеження громадянина в праві керування транспортним засобом.

Крім цього, ТЦК та СП може звернутися до поліції з проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника для його доставки до ТЦК та СП у разі порушення мобілізаційних правил.

Він також зазначив, що весь період, протягом якого людина ігнорує виклик до ТЦК та СП до моменту винесення постанови, вважається триваючим адміністративним правопорушенням. Оплата штрафу за адмінпорушення не звільняє від обов’язків, передбачених статтею 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а лише закриває виконавче провадження через сплату штрафу.

«Також треба пам’ятати про можливість кримінальної відповідальності за порушення мобілізаційного законодавства. Кримінальний кодекс України містить відповідні статті: ст. 336 – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації чи на особливий період, а також ст. 337 – ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів», – пояснив він.

Військовозобов’язані обов’язково проходять підготовку в навчальних центрах. Але є виключення. Нагадаємо, в яких випадках українців направляють на передову без навчань.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Південна Корея озвучила величезні втрати серед солдатів КНДР на Курщині

Щонайменше 100 солдатів КНДР були ліквідовані і 1000 отримали поранення під час інтенсивних боїв з…

1 хв. ago

Великобританія може відправити війська в Україну

Україна увійшла у критичний період війни Британії необхідно «зробити навчання кращим для того, що потрібно…

12 хв. ago

Підвищення податків спровокувало масове закриття ФОПів

В Україні 22 521 ФОП припинили свою діяльність після підписання Президентом закону про підвищення податків.…

23 хв. ago

Вартість яєць зміниться наступного року: скільки коштуватиме десяток

Вартість яєць восени 2024 року постійно зростала через подорожчання електроенергії та інші не менш важливі…

35 хв. ago

Як заряджати повербанк: корисні поради

Повербанк став незамінним помічником у сучасному житті, проте не всі знають, як правильно його заряджати. Неправильне…

46 хв. ago

Мобілізація заброньованих: у ВР розповіли, кому “бронь” не допомогла

На Закарпатті, Харківщині та в Одесі декілька військовозобов’язаних, які мають бронювання та підтвердження цьому у…

54 хв. ago