В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але іноді чоловіки ігнорують повістки.
Адвокат адвокатського об’єднання «Актум» Дмитро Кушнаренко розповів у коментарі «РБК-Україна», скільки разів і кого можуть штрафувати за неявку по повістці
За його словами, згідно з нормами законодавства, немає обмежень щодо повторного надсилання повісток, тож їх можуть надсилати знову, у випадку попередніх неявок.
«Фактично з кожною новою повісткою, яку направили людині, обов’язки з’явитися до ТЦК та СП виникають знову. Це зумовлено новою датою, на яку ТЦК та СП запрошують військовозобов’язаного. Тому якщо ви отримали нову повістку і знову не з’явились за нею, то цілком логічно, що виникають нові правові підстави винесення постанови з накладенням штрафу», – пояснив експерт.
Сплата штрафу не звільняє від обов’язків передбачених ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Сплата штрафу є лише підставою для закриття виконавчого провадження у зв’язку з його виконанням.
Юрист зазначив, що співробітники ТЦК та СП мають кілька методів впливу на порушників. Після вручення повістки наступним кроком стає вимога відвідати ТЦК та СП протягом 10 днів. Якщо цю вимогу не виконано, ТЦК та СП мають право звернутися до суду для тимчасового обмеження громадянина в праві керування транспортним засобом.
Крім цього, ТЦК та СП може звернутися до поліції з проханням здійснити адміністративне затримання правопорушника для його доставки до ТЦК та СП у разі порушення мобілізаційних правил.
Він також зазначив, що весь період, протягом якого людина ігнорує виклик до ТЦК та СП до моменту винесення постанови, вважається триваючим адміністративним правопорушенням. Оплата штрафу за адмінпорушення не звільняє від обов’язків, передбачених статтею 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а лише закриває виконавче провадження через сплату штрафу.
«Також треба пам’ятати про можливість кримінальної відповідальності за порушення мобілізаційного законодавства. Кримінальний кодекс України містить відповідні статті: ст. 336 – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації чи на особливий період, а також ст. 337 – ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів», – пояснив він.
Військовозобов’язані обов’язково проходять підготовку в навчальних центрах. Але є виключення. Нагадаємо, в яких випадках українців направляють на передову без навчань.
Українські чоловіки, які офіційно виїхали за кордон до початку повномасштабного вторгнення, можуть зіткнутися з проблемою…
Поперековий біль - один з найпоширеніших проблем сучасної людини, спричинений сидячим способом життя. Втім, кілька…
Безперервне введення мит з боку США завдасть великої шкоди країнам, що розвиваються, внаслідок чого може…
В Україні 2025 року зріс податок на нерухомість. За кожен "зайвий" квадрат замість 100,5 грн треба заплатити…
Google звільнив сотні співробітників із команд Android, Chrome і Pixel лише через кілька місяців після добровільних звільнень,…
Британський таблоїд Tіmes вже пропонує подивитися на новий план, який представив президенту Дональду Трампу спецпредставник Кіт…