Згідно з чинним законодавством, військовозобов'язаним, які не оновили свої дані, загрожує штраф від 17 до 25 тисяч гривень.
Проте юрист Аліна Охтень у своєму Інстаграмі наголосила, що існують законні способи уникнути цих санкцій, пише “Хвиля”.
Правозахисниця наголосила, що ключовим моментом є те, що працівники ТЦК мають довести відсутність можливості отримати інформацію про особу з інших державних реєстрів. Вони зобов’язані надати докази того, що були надіслані запити до всіх відповідних органів державної влади, які ведуть реєстри.
Юрист зазначила, що процедура, яка проходила з 18 травня по 16 липня 2024 року, була спрямована не стільки на оновлення облікових даних, скільки на уточнення контактної інформації. При цьому повний військовий облік включає близько 30 позицій, серед яких сімейний стан, освіта, місце роботи, стан здоров’я та інші дані, які під час цієї процедури не питали.
Важливо, що, якщо працівники ТЦК не вжили необхідних заходів щодо пошуку інформації в інших реєстрах, це є підставою для оскарження штрафу в суді. За словами юриста, 98% таких штрафів скасовуються судом.
Нагадаємо, ми розповідали, що українські суди почали скасовувати штрафи від ТЦК. Найбільше скасування стосуються порушень, що відбулися до набрання чинності змінами до закону.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…