Українська влада повинна змінити підходи до мобілізації й тоді у війська не буде проблем з набором нових людей. Якщо цього не зробити, то й надалі будуть втрачатись регіони й гинути люди, а Україні загрожуватиме програш у війні. Про особливості мобілізації й про те, де шукати нових бійців, командир батальйону 3 окремої штурмової бригади (ОШБр) Дмитро Кухарчук розповів у інтерв’ю “Українській правді”.
Кухарчук пояснив, що на сьогодні у 3 ОШБр не все гаразд з рекрутингом бійців, хоч минулого місяця і звернулось під тисячу бажаючих. З його слів, проблема полягає у тому, що бригаду не внесли у список для першочергового поповнення. Подібна ситуація може мати “бюрократичні причини”, і він сподівається, що це вирішиться. Тим часом підрозділ звернувся у в’язниці, шукаючи людей. На думку комбата, є інше джерело мобілізаційного ресурсу — це працівники офісів. Але для того, щоб ці люди пішли на війну, потрібні зміни: зміни підходів держави й зміни ментальності людей. Якщо цього не станеться, то перед Україною дійсно постане загроза програшу у війні з РФ, зауважив військовий.
“Якщо цього не станеться, якщо ніякі висновки не будуть зроблені, роботу над помилками не проведуть, ми програємо цю війну”, — навели журналісти слова комбата 3 ОШБр.
На думку Кухарчука, нинішні втрати людей і територій говорять про те, що Україна програє війну. Є українці, які сподіваються на мирну угоду, яку от-от укладуть з РФ: офіцер вважає, що ніякі домовленості на даному етапі Кремлю не потрібні.
“Так, зараз ми програємо цю війну. Це очевидно. Ми втрачаємо території, ми втрачаємо найкращих людей. Багато хто говорить: все нормально, зараз ми мирний договір укладемо з Росією, буде статус-кво, і розсмокчеться. Основне питання: навіщо це РФ?”, — сказав він.
Зазначимо, в Україні триває процес мобілізації, до якого весною 2024 року вирішили долучати засуджених громадян — відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський. Перед цим в Мін’юсті оцінили можливий мобілізаційний ресурс цього джерела солдатів — близько п’яти тисяч. Своєю чергою, нардеп від “Слуг народу” Давид Арахамія має власне бачення. На думку політика, ідеться про 20 тис. потенційних бійців.
Після того, як закон став чинним, представники бригад почали рекрутинг в колоніях, раніше писав Фокус. На фото, зроблених військовими, можна побачити їхні бесіди з мешканцями цих закладів, які можуть вийти умовно-достроково, якщо укладуть контракт.
Тим часом Міноборони продовжило вдосконалення застосунку “Резерв+”, який допоможе територіальним центрам комплектування з’ясувати, яка кількість військовозобов’язаних є в Україні. Згідно з даними відомства, застосунком скористалось близько 1,5 млн громадян.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…