“Відчуваю себе Пригожиним”: комбат про процес мобілізації ув’язнених до 3-ї штурмової бригади

Для того, щоб потрапити до 3-ї штурмової бригади треба мати мотивацію, підходити за станом здоров’я, а також мати статтю, яка дозволяє служити у війську. Про це в інтерв’ю “Українській правді” сказав 34-річний черкащанин, командир Другого батальйону 3-ї окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук.

За його словами, з ув’язнених можуть вийти хороші бійці, зокрема, штурмовики, але так само він не виключає, що можуть бути випадки самовільного залишення частини, як показує досвід в інших країнах.

“Будуть СЗЧ, 100% будуть. Наприклад, в Азербайджані відбувалося щось подібне з ув’язненими. Там випустили усіх охочих, дали їм по автомату, по 3–4 магазини, і сказали через три дні прибути в певну точку. 80% прибуло, 20% пішли в СЗЧ. І тут так само буде. Наскільки б ретельно я не намагався спілкуватися з людьми, я розумію, що буде відсоток нещирих. Хто просто хоче вийти з в’язниці таким чином і втекти. Це — правда”, — говорить Дмитро Кухарчук.

Він говорить, що в українському пострадянському суспільстві є дуже велика частина людей у в’язницях, які не мали би там сидіти, але є велика частина людей у цивільному житті, які мали б сидіти у в’язниці.

“Я приїжджаю в тюрму, виступаю перед бажаючими. Відчуваю себе Пригожиним. І потім із кожним бажаючим я проводжу особисту співбесіду. Дізнаюся про його стан здоров’я, за що він сидить. Дізнаюся про його мотивацію воювати. І потім на підставі цих всіх факторів я даю йому можливість заповнити анкету”, — розповідає комбат.

На його думку, є чимало засуджених, які бояться потрапити у штрафбат, є також така категорія, яка не проти воювати, але хоче подивитися, що буде з першими і тоді вже ухвалюватиме рішення.

“Дуже бояться, що для них будуть створювати спеціальні підрозділи, в яких їх просто будуть стирати”, — говорить Кухарчук.

Він зазначає, що в них була подібна історія з мобілізованими, які потрапили до добровольчих підрозділів, і було велике опасіння, що вони з недостатньою мотивацією воюватимуть.

“Але ці люди показали себе в деяких випадках навіть набагато краще. Тому що вони зрозуміли, що потрапляють у середовище, де їх цінують, де їх люблять. Вони потрапляють у сім’ю. Сім’я їх приймає, і вони намагаються довести, що вони достойні бути частиною сім’ї. Я впевнений, що та сама історія буде з ув’язненими. Якщо ми візьмемо по 1–2 людини на відділення, по 5–6 людей на взвод, інтегруємо їх, покажемо, що ви – на рівні з усіма, але не підведіть нас, я впевнений, що більшість із них не підведуть”, — висловив сподівання комбат Другого батальйону 3-ї ОШБр.

Він додав, що бригада вже отримала понад тисячу анкет, а всі бійці проходять обов’язковий курс навчання перед відправленням на фронт.

“Все-таки держава має переглянути своє ставлення до себе, до своїх громадян, поміняти повністю підходи. Ну і мають відбутися зміни, які, як причинно-наслідковий зв’язок, можуть спричинити ментальні зміни. І тоді не треба буде шукати мобілізаційний ресурс – він сам по собі буде знайдений. Якщо цього не станеться, якщо ніякі висновки не будуть зроблені, роботу над помилками не проведуть, ми програємо цю війну”, — резюмував Дмитро Кухарчук.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Відкуп корупціонерів”: хто ініціатор і звідки “ростуть ноги” у скандального законопроєкту

У Верховній Раді України протягнули новий скандальний законопроєкт і вже проголосували у першому читанні, за, як нарекли…

34 хв. ago

Оформлення броні в “Дія”: як це працює – всі подробиці

Мобілізація - це важливий процес щодо організації та забезпечення обороноздатності держави. Саме тому процес мобілізації в…

44 хв. ago

“Не було любові”: модельєр Зандра Роудс поділилася спогадами про принцесу Діану

Бринська модельєрка Зандра Роудс поділилася спогадами про принцесу Діану. Вона вважає, що з першою дружиною…

46 хв. ago

Трамп закликав Зеленського не вірити фейк-ньюз: подробиці телефонної розмови

Телефонна розмова між президентом України Володимиром Зеленським та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом була "хорошою розмовою…

48 хв. ago

Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК: коли штраф подвоюється

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто…

49 хв. ago

Як подорожчали найпопулярніші недорогі автомобілі в Україні за кілька років

За кілька років нові автомобілі в Україні драматично подорожчали. Недорогих машин це також стосується. Ми з'ясували, як…

51 хв. ago