ТЦК більше не потрібні: рекрутери фіксують про масовий попит серед чоловіків на бойові вакансії у ЗСУ

Схоже, що незабаром ТЦК можуть залишитися не при справах. Їх повністю, і до того ж більш успішно, замінять рекрутингові агентства. Уже зараз рекрутери відзначають у себе ажіотажний попит серед військовозобов’язаних на бойові вакансії в ЗСУ.

Про це повідомило рекрутингове агентство Lobby X.

Як відомо, ця агенція однією з перших в Україні запустила спільно з Міноборони проєкт із рекрутингу в ЗСУ. Проєкт почав працювати ще в листопаді минулого року. Таким чином, за півроку у ректрутерів уже накопичилася статистика, що дає змогу робити аналітичні висновки.

За словами керівниці військового департаменту рекрутингової агенції Lobby X Ольги Бандрівської, сьогодні на одну бойову вакансію в ЗСУ претендують у середньому 20 осіб із тих, хто звертається до них із питань працевлаштування в армії. Та все ж, набагато більше людей претендують на роботу у тилових підрозділах ЗСУ.

“У середньому на одну тилову посаду претендують 45 осіб, а на бойову – 20. Але не всі з тих, що відгукуються на бойову посаду, підходять за станом здоров’я, через відсутність навичок тощо”, – поділилася Бандрівська.

За словами однієї з топ-менеджерів Lobby X, на сьогодні ЗСУ найбільше потребує таких фахівців:

  • піхотинців,
  • кулеметників,
  • розвідників,
  • водіїв,
  • медиків,
  • операторів безпілотників,
  • інженерів,
  • зв’язківців,
  • механіків,
  • електриків.

Але набагато більше клієнтів агентства хотіли б служити на тилових посадах: фінансистами, діловодами та іншими штабними працівниками.

Чоловікові можуть відмовити в зарахуванні на обрану ним вакансію в ЗСУ

Однак, незважаючи на перекіс уподобань у бік штабних вакансій, по 20 претендентів на одне бойове місце – це також дуже непогано.

Щоправда, тут є пара важливих моментів, які можуть завадити клієнтам рекрутингової агенції потрапити на обрану вакансію. По-перше, як каже Ольга Бандрівська, не всі рекрути підходять за станом здоров’я для тієї бойової служби, яку вони собі обрали.

А по-друге, ТЦК нерідко ігнорують рекомендаційні листи з військових підрозділів, з якими до них приходять військовозобов’язані. У підсумку їх можуть відправити служити в зовсім інший підрозділ. І звичайно, через такі випадки, у людей падає і мотивація, і довіра до рекрутингових служб.

При цьому, згідно з даними Міноборони, станом на травень серед новобранців 2024 року співвідношення добровольців і мобілізованих громадян становило 1 до 3. Утім, у Міноборони не уточнюють, чи можна вважати добровольцями громадян, які підписали повістку після того, як їх “з усіма почестями” привезли на бусі співробітники ТЦК.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Відкуп корупціонерів”: хто ініціатор і звідки “ростуть ноги” у скандального законопроєкту

У Верховній Раді України протягнули новий скандальний законопроєкт і вже проголосували у першому читанні, за, як нарекли…

57 хв. ago

Оформлення броні в “Дія”: як це працює – всі подробиці

Мобілізація - це важливий процес щодо організації та забезпечення обороноздатності держави. Саме тому процес мобілізації в…

1 годину ago

“Не було любові”: модельєр Зандра Роудс поділилася спогадами про принцесу Діану

Бринська модельєрка Зандра Роудс поділилася спогадами про принцесу Діану. Вона вважає, що з першою дружиною…

1 годину ago

Трамп закликав Зеленського не вірити фейк-ньюз: подробиці телефонної розмови

Телефонна розмова між президентом України Володимиром Зеленським та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом була "хорошою розмовою…

1 годину ago

Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК: коли штраф подвоюється

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто…

1 годину ago

Як подорожчали найпопулярніші недорогі автомобілі в Україні за кілька років

За кілька років нові автомобілі в Україні драматично подорожчали. Недорогих машин це також стосується. Ми з'ясували, як…

1 годину ago