Теоретично, якщо особа вже є військовозобов’язаною (навіть до 25-ти), проте не проходила базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу – це все ж є правовою підставою для призову в період мобілізації в Україні. Відповідні норми регламентуються законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Адвокат Олександр Камша, керівник Дніпровського офісу юридичної фірми “Ілляшев та Партнери”, повідомив подробиці “ВВС Україна“.
Не усі призовники можуть бути мобілізованими. Військовозобов’язані до 25 років, яких раніше визнали “непридатним у мирний час, але обмежено придатним у військовий” все ж підпадають під дію норм.
Олександр Камша висловив сподівання, що найближчим часом питання стосовно молодих чоловіків, визнаних “непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний”, буде розв’язане. На його думку, недосконалості у чинному законі варто усунути.
Як саме виглядатиме базова загальновійськова підготовка, зі слів юристів, наразі невідомо. Її запровадять з 1 вересня 2025 року в вищих навчальних закладах.
Проблема виникає також у звільнених в цьому році строковиків, як зазначила адвокатка Анжела Василевська. З одного боку вони мають право на відстрочку терміном на один рік і в ТЦК їм видають мобілізаційні повістки на “через рік”.
“А з іншого боку — їм нема 25 років, як особи, які проходили фактично базову службу, вони є не призовними”, – розповіла вона.
Як буде на практиці реалізовуватись ця норма, зі слів Василевської, можна буде побачити лише за рік.
Депутат Федір Веніславський, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, вважає, що помилки щодо призову чоловіків до 25 років немає. Такі громадяни можуть служити.
Як приклад, він навів ще одну категорію чоловіків до 25 років, яких можна примусово мобілізувати. Це хлопці, які зараз закінчили військову кафедру у вишах та отримали звання офіцер запасу.
Суперечності щодо того, що більшість хлопців-призовників їхнього віку можуть не йти на війну, як регламентовано законодавством, він не вбачає. Змінювати законодавчі норми щодо цього питання нардепи не мають намірів.
“На цей момент ми не розглядаємо законодавчих змін цього питання”, – сказав Веніславський.
Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…