Головне завдання затвердженого закону про мобілізацію, не, власне, мобілізувати громадян до ЗСУ, а поставити на військовий облік. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив нардеп від “Голосу” Роман Костенко, який обіймає посаду секретаря комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
“Закон про мобілізацію взагалі не може допомогти мобілізації, — пояснив Костенко. — Його основне завдання — це не мобілізація, а те, що ми маємо поставити людей на облік. Це було завдання для країни: взагалі побачити, що ми можемо. Скільки в нас людей є, скільки з них придатних, скільки не придатних, скільки людей з інвалідністю, скільки виїхало”.
Він додав, що керівництво країни хоче скласти уявлення про мобілізаційний ресурс України: хто може підтримувати економіку, хто може воювати.
За словами нардепа, закон про мобілізацію не означає негайний призов до армії. Він уточнив, що законом передбачено 60 днів для того, щоб люди стали на військовий облік.
“Це означає, що ми як країна будемо в базі цих людей бачити”, — пояснив Роман Костенко, додавши, що закон також не має на меті поповнити армійські лави до початку можливого літнього наступу ЗС РФ. Перші призовники, які підпадають під закон, приєднаються до війська восени.
“Але в нас мобілізація не зупинялася. Вона триває, і вона почала останнім часом поліпшуватися”, — додав він.
"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…
Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…
Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…