Росія атакує Україну керованими авіаційними бомбами

Про це 24 Каналу розповів експерт з авіації Богдан Долінце. Окупанти мають велику кількість КАБів, зокрема ще радянських зразків.

Використання КАБів

За словами Богдана Долінце, раніше обмежена кількість комплектів для конвертації некерованих авіаційних бомб в плануючі скорочувала їхнє використання. Тому росіяни нарощують виробництво відповідних комплектів і таким чином використання КАБів зростає.

“Ці бомби залежні від систем навігації: GPS та ГЛОНАСС. В першу чергу вони всі заточені під ГЛОНАСС. Росіяни використання ці системи з цивільного сектору для наведення плануючих авіабомб”, – відзначив він.

Методи боротьби з КАБ

Є декілька методів боротьби з керованими авіабомбами. Синтетичний – введення засобів РЕБ, які збивають ці бомби з маршруту або ускладнюють їх влучання у ціль. Активна протидія – знищення цих засобів системами ППО. Але невелика швидкість, за якої працюють КАБ, і дальність у 50 – 60 кілометрів ускладнюють можливість їх збити.

“Необхідно використовувати дуже дорогі комплекси безпеки, які з міркувань безпеки дуже близько до лінії фронту не підводять”, – пояснив проблему експерт.

Інший варіант боротьби – знищення носіїв бомб. На жаль, Росія має великий авіапарк і попри те, що сотні літаків вже були знищені чи виведені з ладу, окупанти ще мають достатню кількість техніки.

Тому треба знищувати аеродромну інфраструктуру. Третє – знищення підприємств, які виготовляють ці авіабомби. Їх небагато, але без засобів дальнього ураження знищення цих підприємств неможливо,
– відзначив Богдан Долінце.

Значної шкоди можна завдати ударними дронами. Але питання у їхній потужності і системності нанесення ударів. Це має бути на постіній основі, аби окупанти перемісти за сотні кілометрів свій авіапарк.

Нагадаємо

  • У підвалі багатоквартирного будинку у Торецьку знайшли нерозірвану
    500-кілограмову авіабомбу. Вона дивом не вибухнула під час атаки, яка сталася 26 листопада
  • А 4 листопада ворог запустив рекордну кількість КАБ – 87 одиниць. Постраждали прифронтові населені пункти.
Ольга Степанова

Recent Posts

Чорний понеділок 2.0: Трамп запустив фінансову катастрофу — $5 трлн вже зникли з ринку за 2 дні

Світові ринки накриває друга серія історичного “чорного понеділка” — такого обвалу не було з жовтня…

20 хв. ago

Як змінився прибуток найкращих IT-компаній в Україні за рік: статистика

56,48 млрд грн склав сукупний дохід кращих ІТ-компаній за індексом «Опендатабота». Трійка лідерів належать американським…

25 хв. ago

Топ-5 країн, де туристам краще не хворіти: там найдорожча медицина у світі

Плануєте подорож за кордон? Тоді ви повинні знати, що у деяких країнах лікування може обійтися…

32 хв. ago

Бронювання без стажу: чи можливо отримати відстрочку одразу після працевлаштування

Питання бронювання працівників від мобілізації стало ще більш актуальним, адже багато громадян шукають способи захистити…

37 хв. ago

Поліція може вилучити водійське посвідчення за борги – про що мова

Українське законодавство передбачає, що позбавити права керування транспортними засобами можуть не тільки за порушення ПДР,…

43 хв. ago

Україні доведеться змиритися із залежністю від Starlink Маска, – Politico

Україні поки що доведеться змиритися із залежністю від супутникового зв'язку Starlink Ілона Маска, оскільки в…

49 хв. ago