Польовий командир “Курт” підрозділу “Kurt and Company” 28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу розповів про головну помилку ЗСУ на фронті. Вона пов’язана з ротацією військ.
“Деякі командири не розробляють план заходу на позиції. Це велика помилка, тому що завести підрозділ на позиції – це дуже велика робота і це ціла операція. У мене невеликий підрозділ. Я завжди, якщо ми заходимо на якусь позицію нову, в першу чергу завжди їду сам, перший. Дивлюсь, куди мені потрібно завести людей, що потрібно. Беру як мінімум з собою одного бійця, який з тієї групи, яка туди буде заходити, він пише список, що нам потрібно”, – сказав він “РБК-Україна”.
За словами командира, для заходу на позиції розробляються декілька маршрутів. Крім того, відбувається знайомство з командиром підрозділу, яки треба замінити, та уточнення часу проведення ротації.
“Все має працювати згідно годинника, ми налагоджуємо взаємозв’язок, щоб, не дай Бог, при заміні нас не прийняли за ворога, бо ми десь не туди поїхали. Це ціла військова операція, і в межах великих підрозділів у командира бригади, полку чи групи військ має бути гарна команда, щоб проводити такі заміни на позиціях”, – пояснив військовий.
На думку “Курта”, в армії є багато командирів, які не відповідають ланці, яку займають. Він переконаний, що іноді краще взяти сержанта, який багато часу провів на полі бою, і з ним проводити ротацію, ніж мати справу з командиром, який “просто каже – йди туди і там, куди ви дійдете, до цієї посадки, загинете”.
“Це повна маячня, яка призводить до загибелі особового складу. Він має на 100% бути впевненим, що група піде туди, де визначено, а не тикнути в карту пальцем і сказати вам: “ось на цій позиції треба помінятися”. А в нас були випадки, коли тикали просто пальцем в карту, ми їдемо міняти якийсь підрозділ з іншої бригади, а там їх вже немає. Там вже сидить противник, і потрапляли просто під вогонь. Наслідком таких дій непрофесійних є втрати позицій, території, людей в першу чергу, засобів і всього, що у вас є”, – підсумував захисник.
Правоохоронці викрили групу шахраїв, які видавали себе за військових і збирали кошти нібито на потреби…
З 4 лютого 2025 року в Україні почнуть діяти оновлені правила для водіїв. Головний сервісний…
Збільшення військового збору із доходів фізичних осіб із 1,5% до 5% зменшило реальну дохідність за…
2025 року система загальнообов'язкового державного соціального страхування України зазнала значних змін, які торкнулися порядку розрахунку лікарняних виплат.…
Побутові споживачі електроенергії можуть бути оштрафовані на значні суми. Серед причин, зокрема, можуть бути певні…
При виборі вживаного автомобіля першочергова увага має приділятися його надійності. Одним із ключових показників цього…