Паніка, розпач та масова здача: як ЗСУ “наловили” в Курській області стільки російських строковиків

Під час наступу Збройних сил України в Курській області російські солдати строкової служби виявилися одними з небагатьох російських підрозділів, хто опинився на шляху в досвідчених українських бригад. Не дивно, що майже небоєздатні строковики почали здаватися у полон десятками та сотнями – зовсім не маючи бажання помирати.

Про це повідомляє американське видання The New York Times. Журналісти змогли поговорити із полоненими в одному з тимчасових таборів військовополонених на Сумщині, де перебуває 320 полонених. 80% з них – строковики.

Один з російських строковиків на ім’я Василь сказав, що ніс службу у прикордонні Курської області. Його позиції було захоплено 6 серпня, в перший день українського наступу. Строковики не чекали українського наступу, зокрема росіянин визнав – він “ніколи не думав, що це станеться”. Частина його товаришів загинула, він та інші змогли врятуватися тому, що “забігли в березовий гай та сховалися”.

“Виявилося, що російський кордон захищали слабо, переважно молодими солдатами строкової служби, які в інтерв’ю розповідали, що здаються або залишають свої позиції. Рядовий Василь розповів, що вижив, пролежавши в березовому лісі біля російського кордону три дні, вкритий гілками та листям, перш ніж вирішив здатися”, – зазначає видання.

Росія прикривала кордон опорними бетонними та земляними пунктами із гарнізонами в один взвод (до 30 осіб). Розташовані на відстані до 1,5 км один від одного, укріплення швидко здалися перед натиском ЗСУ. Ще один полонений росіян, 21-річний строковик Ігор, сказав, що за кілька днів до початку наступу артилерія ЗСУ почала активно обстрілювати російські укріплення. Російські командири ігнорували доповіді про це. В день атаки укріплення, яке повинен був обороняти Ігор, згоріло через обстріл, а строковик разом з 11 іншими військовими вирішив втекти до лісу. З цієї групи вижило тільки п’ятеро.

20-річний строковик Сергій з Татарстану сказав виданню, що його життя та життя ще 28 військових РФ врятував їхній командир – спочатку він вивів гарнізон з укріплення, щоб відступити, а потім, коли військові заховалися у селі та були оточені воїнами ЗСУ, наказав здатися. Уся група росіян здалася – і вся вона досі жива.

Тим часом росіяни, схоже, змінюють ставлення до своєї влади після того, як Кремль продемонстрував млявість та безпорадність після початку боїв в Курській області. Кількість невдоволених діями російського уряду зросла вперше після того, як у 2023 році керівник “ПВК Вагнера” Євген Пригожин вчинив збройний заколот та організував похід на Москву.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація в Україні: ухилянти ігнорують повістки, а суди скасовують покарання

В Україні зростає кількість непогашених штрафів за порушення військового обліку. З початку 2025 року вже…

13 хв. ago

Стало відомо, що зараховуватиметься українцям як страховий стаж

Пенсійний фонд України буде сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за полонених цивільних. Таким чином вони…

16 хв. ago

ПриватБанк змінив тарифікацію популярної послуги: що потрібно знати клієнтам

Державний ПриватБанк змінив тарифи на деякі фінансові операції. Скільки платитимуть клієнти, пояснили на офіційному сайті фінансової установи.…

18 хв. ago

Кому в Україні більше не знайти роботу: війна змінила ринок праці та вимила старі професії

Повномасштабна війна дуже змінила ринок праці в Україні. Якщо на перший погляд здається, що кількість…

21 хв. ago

Кредити під час війни: хто отримує гроші та що змінилося для клієнтів банків

Більшість банків не планують піднімати відсотки за кредитами, незважаючи на збільшення облікової ставки НБУ. Банківський…

24 хв. ago

Мобілізація студентів: коли і хто отримає повістки з 1 квітня

В Україні триває мобілізація чоловіків віком від 25 до 60 років, але для деяких категорій є винятки, зокрема для студентів. Більшість з них…

39 хв. ago