Стало відомо, скільки разів за час війни РФ обстрілювала лікарні в Україні

За період повномасштабної війни в Україні Всесвітня організація охорони здоров'я зафіксувала 1888 атак на інфраструктуру системи охорони здоров'я в Україні, в тому числі на медустанови, медиків, на автомобілі швидких. Найбільше постраждалих установ – у прифронтових регіонах.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт.

В яких регіонах найбільше постраждалих лікарень

Обстріл “Охматдиту” в Києві вразив українців, і того дня також було атаковано багато інших закладів охорони здоров’я по всій країні, каже представник ВООЗ,

“У селі Липці Харківської області ВООЗ раніше встановили модульний пункт первинної медичної допомоги. Він також зазнав атаки, тепер цього пункту просто немає”, – зауважує він.

За словами Ярно Хабіхта, є велика потреба документувати такі випадки. Зараз фіксація обстрілів на медичну інфраструктуру під час війни в Україні – одна з функцій ВООЗ.

“Станом на сьогодні ми відстежили та задокументували 1888 атак на інфраструктуру системи охорони здоров’я в Україні (на медичні установи, медиків, на автомобілі швидких тощо – ред.). Заразнаша роль полягає в тому, щоб забезпечити моніторинг, перевірку та звітність про атаки на систему охорони здоров’я”, – каже співрозмовник.

У порівняння з ситуацією після 24 лютого 2022го, зараз стається більше обстрілів цивільної інфраструктури, ніж раніше.

“Ми втрачаємо колег – медичних працівників – медсестер, лікарів, парамедиків. У 2024 році також набагато більше працівників охорони здоров’я зазнали поранень. Такі обстріли позбавляють людей доступу до медичної допомоги”, – зауважує представник ВООЗ.

У Всесвітній організації охорони здоров’я опублікували звіт, де навели дані про обстріли медичної інфраструктури в Україні , які збирали з листопада 2022-го по травень 2023 року.

“Набільше частково пошкоджених закладів охорони здоров’я – в Харківській області – 134 обєкти (21%), Чернігівській – 102 (33%), Донецькій – 102 (37%) та у Херсонській – 42 (48%). Є дані й щодо повного пошкодження закладів. Тут цифри такі: Харківська область – 39 (6%) об’єктів, Херсонська – 8 (9%) та Донецька – 43 (16%)”, – наводить дані Ярно Хабіхт.

Лисенко Катерина

Recent Posts

В Україні з листопада зросли пенсії: що треба знати

У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…

8 хв. ago

Росія окупувала ще одне село в Донецькій області – DeepState

Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…

20 хв. ago

В Україні готують нововвведення для мобілізації

Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…

32 хв. ago

Рустем Умєров заробив понад мільйон гривень: що відомо про зарплату міністра оборони

Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…

38 хв. ago

Скандальний  закон про дрова: до кого можуть прийти з перевірками

Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…

44 хв. ago

Вибори в США: хто переможе у президентських перегонах

Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…

56 хв. ago