Стало відомо, скільки разів за час війни РФ обстрілювала лікарні в Україні

За період повномасштабної війни в Україні Всесвітня організація охорони здоров'я зафіксувала 1888 атак на інфраструктуру системи охорони здоров'я в Україні, в тому числі на медустанови, медиків, на автомобілі швидких. Найбільше постраждалих установ – у прифронтових регіонах.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт.

В яких регіонах найбільше постраждалих лікарень

Обстріл “Охматдиту” в Києві вразив українців, і того дня також було атаковано багато інших закладів охорони здоров’я по всій країні, каже представник ВООЗ,

“У селі Липці Харківської області ВООЗ раніше встановили модульний пункт первинної медичної допомоги. Він також зазнав атаки, тепер цього пункту просто немає”, – зауважує він.

За словами Ярно Хабіхта, є велика потреба документувати такі випадки. Зараз фіксація обстрілів на медичну інфраструктуру під час війни в Україні – одна з функцій ВООЗ.

“Станом на сьогодні ми відстежили та задокументували 1888 атак на інфраструктуру системи охорони здоров’я в Україні (на медичні установи, медиків, на автомобілі швидких тощо – ред.). Заразнаша роль полягає в тому, щоб забезпечити моніторинг, перевірку та звітність про атаки на систему охорони здоров’я”, – каже співрозмовник.

У порівняння з ситуацією після 24 лютого 2022го, зараз стається більше обстрілів цивільної інфраструктури, ніж раніше.

“Ми втрачаємо колег – медичних працівників – медсестер, лікарів, парамедиків. У 2024 році також набагато більше працівників охорони здоров’я зазнали поранень. Такі обстріли позбавляють людей доступу до медичної допомоги”, – зауважує представник ВООЗ.

У Всесвітній організації охорони здоров’я опублікували звіт, де навели дані про обстріли медичної інфраструктури в Україні , які збирали з листопада 2022-го по травень 2023 року.

“Набільше частково пошкоджених закладів охорони здоров’я – в Харківській області – 134 обєкти (21%), Чернігівській – 102 (33%), Донецькій – 102 (37%) та у Херсонській – 42 (48%). Є дані й щодо повного пошкодження закладів. Тут цифри такі: Харківська область – 39 (6%) об’єктів, Херсонська – 8 (9%) та Донецька – 43 (16%)”, – наводить дані Ярно Хабіхт.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Кабмін України хоче змінити 22 географічні назви у Криму

Кабінет міністрів України пропонує змінити 22 географічні назви в Криму, які містять символіку російської імперської…

6 хв. ago

Що може розказати про характер людини час її народження

Дата народження впливає на характер людини, адже саме за цією інформацією астрологи складають гороскопи. Щоб…

18 хв. ago

Хто не встигне – може бути мобілізований: кому потрібно подати документи до ТЦК у лютому

Деяким військовозобов'язаним доведеться оновлювати свою відстрочку від мобілізації у лютому. В іншому випадку їх можуть…

27 хв. ago

Як виглядають наймодніші чоботи на весну 2025 року: стилістка показала ідеї модних образів

Чоботи в жокейському стилі - це елегантне і зручне взуття, яке стає справжнім модним акцентом…

35 хв. ago

Путін піде на це лише в крайньому разі: що чекає на Україну

Вторгнення в Україну стало справою життя для російського правителя Володимира Путіна. Він хоче вичавити максимум…

42 хв. ago

Мобілізація в Україні 2025 — скільки годин мають право утримувати у ТЦК

В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…

51 хв. ago