На передовій бувають випадки, коли комбрига знімають з посади за втрату позицій, а окремих командирів підвищують за те, що поклали дві сотні бійців, але позицію втримали. Про цю проблему в Силах оборони в ефірі “Новини.Live” розповів військовий психолог із групи інженерного забезпечення 67-ї ОМБ Андрій Козінчук.
“Були випадки, що за втрату позиції комбригу давали жорстке покарання — могли зняти з посади, або дати “повну невідповідність”, або догану — його за це карали, але при цьому, якщо ти зберіг позицію, але при цьому в тебе 200 людей були поранені, чи загинули, то тобі нічого за це не було. Трішки були дивні були дивні пріоритети”, — сказав військовий психолог.
Він зазначив, що це не означає, що треба здавати кожну позицію, але треба обговорити доцільність і розрахувати формулу, і щоб не було потім популістських фраз “бережемо життя кожного солдата”.
Він говорить, що ці голосні фрази виголошують у Фейсбуці і Ютубі, а в реальності на місцях командири підрозділів чують інше.
“Особисто говорили — “тримати за будь-яку ціну” і “мені особисто по барабану, скільки ти людей покладеш”. Така політика була, сподіваюся, що зараз все зміниться. Втрачати людей і зберігати позиції — це питання неефективності. Я не знаю, хто цитував фразу головнокомандувача, що позицію можна відбити”, — сказав Козінчук.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…