Forbes: Путін відправляє на фронт сотні вінтажних гармат

Через величезні втрати на фронті Росія змушена знімати зі складів дедалі старішу техніку, снаряди до якої часом просто відсутні.

І саме в цьому агресора рятує КНДР, яка досі виробляє снаряди до «вінтажної» артилерії середини минулого століття, пише Forbes .

Сьогодні гаубиця М-46, що зустрічається тільки в музеях, була розроблена в 1946-50 роках і стала чи не найпотужнішою гарматою СРСР того часу. Щоб вистрілювати рідкісні 130-міліметрові снаряди на відстань у 37 км зі швидкістю п’ять снарядів за хвилину, їй потрібно було 8 осіб обслуговуючого персоналу.

«Це потужна зброя, але важка, її важко транспортувати і потрібно багато робочої сили. Саме тому у 1970-х роках радянська армія замінила М-46 на ефективніші 152-міліметрові гаубиці. Великі втрати цих нових гармат та виснаження російських довоєнних запасів артилерійських стволів та снарядів повернули Кремль назад у часі. Приблизно через рік після початку війни в Україні недоліки М-46 більше не заважали. На той момент альтернативою старої артилерії була відсутність артилерії», – пише Forbes.

За підрахунками OSINT-аналітика HighMarsed, станом на 2022 рік у Росії в резерві було 665 гармат М-46. До лютого 2024 року було вилучено близько 65. Проте зараз темпи реактивації різко підскочили.

“Я ще не підрахував точну кількість, але вони, ймовірно, забрали зі складу зберігання близько половини 130-мм М-46”, – повідомив нещодавно HighMarsed.

Однак варто зауважити, що російські заводи більше не виготовляють 130-міліметрові снаряди. А ось заводи Північної Кореї виробляють!

Завдяки потужному снаряду та пристойній дальності стрілянини М-46 особливо корисна як «контрбатарейна» зброя, тобто як гаубиця для знищення інших гаубиць. Такого висновку дійшло Центральне розвідувальне управління США, яке у 2009 році перевіряло артилерійські запаси Північної та Південної Кореї. ЦРУ назвало М-46 «найефективнішою контрбатарейною зброєю в Кореї».

Але росіянам може бути важко користуватися цими гарматами на фронті в Україні. Росія вже втратила стільки вантажівок та артилерійських тягачів, що почала оснащувати фронтові полки та бригади цивільними всюдиходами та мотоциклами.

Інша проблема з 70-річними М-46 полягає в тому, що Росія стає залежною від щедрості своїх союзників: лише Північна Корея та Іран зберегли велике серійне виробництво 130-міліметрових снарядів.

«Щоб зберегти в дії свої нові старі гаубиці, Москві доведеться підтримувати добрі стосунки з Пхеньяном та Тегераном», – наголошує Forbes.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Як стилізувати светр: 5 нестандартних образів для осені

Осінь — пора, коли стильні багатошарові луки стають основою гардеробу. Це час, коли можна поєднувати…

7 хв. ago

Майже 25% українських біженців не бачать себе в Україні після війни: опитування

Українські біженці у Європі роблять складний вибір: повертатися додому чи залишатися на новому місці. Опитування,…

17 хв. ago

Десятки квартир і дорогі авто: стало відомо про розкішне життя лікарів Вінницької МСЕК

Корупційні скандали у медико-соціальній експертизі не обмежуються лише Хмельниччиною. Журналісти видання OBOZ.UA виявили значні статки…

25 хв. ago

НАТО порівняли з феміністками, які не знають, що робити далі

НАТО, яке колись було символом сили та єдності, сьогодні більше схоже на організацію, що заблукала…

33 хв. ago

Стало відомо, коли Україна востаннє переведе годинники на зимовий час у 2024 році

27 жовтня 2024 року стане історичною датою для всіх українців. Це буде останній раз, коли…

1 годину ago

Яйця можуть зникнути з полиць супермаркетів Європи через нові стандарти

З березня 2025 року торговельна мережа Lidl Lietuva оголосила про радикальні зміни у своєму асортименті:…

1 годину ago