Представник фракції “Слуга народу” і член оборонного комітету Федір Веніславський розповів, що в новому законопроєкті про мобілізацію не розглядаються штрафи в розмірі від 153 до 204 тисяч гривень, як про це раніше заявляв журналіст Юрій Бутусов. Про це нардеп розповів в інтерв’ю “Главкому”.
Як пише видання, в урядовому законопроєкті про мобілізацію за порушення правил військового обліку військовозобов’язаними, призовниками та резервістами пропонується встановити штрафи в розмірі від 8,5 до 17 тисяч гривень, що істотно перевищує поточні штрафи, які не перевищують 1,7 тисячі гривень. А порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію коштуватиме 34-85 тис. грн штрафу (на громадян і посадових осіб). Якщо це порушення скоєно в умовах особливого періоду, штраф зросте до 153-204 тис. грн.
15 березня військовий журналіст Юрій Бутусов заявив, що розглянуті пропозиції про мобілізацію можуть бути включені до “мобілізаційного” законопроєкту, обговорюваного в парламенті. Особливу увагу привертає розділ “Примус”, де передбачено покарання в розмірі 100 тисяч гривень для військовозобов’язаних, які ухиляються від уточнення відомостей військового обліку. У разі повторного ігнорування цієї вимоги протягом двох тижнів, штраф може зрости до 200 тисяч гривень. Аналогічні санкції пропонуються застосовувати до чоловіків, які не з’явилися в ТЦК після отримання повістки.
Однак народний депутат Федір Веніславський зазначив, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки не розглядає концепцію мобілізації, яку опублікував у соцмережах Бутусов. Натомість він згоден, що санкції за ухилення від мобілізації мають бути більш суттєвими, щоб вони справді були відчутними.
“На сьогодні штрафи в кілька сотень гривень не стимулюють громадян виконувати свої обов’язки. Однак слід зазначити, що питання про штрафи не обговорюється в рамках урядового законопроєкту №10449 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, — пояснив Веніславський.
Нагадаємо, що 12 березня у Верховній Раді обговорювали дві різні моделі законопроєкту про запровадження економічного бронювання від загальної мобілізації. Одна з моделей, запропонована Офісом президента, передбачає встановлення порогу в 35 000 гривень. Інша модель розробляється комітетом з питань економічного розвитку, і вона пропонує справляння додаткового військового збору за кожну заброньовану людину, незалежно від її посади, заробітної плати чи інших критеріїв.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…