Покарання для ухилянтів: у Раді розповіли, чи штрафуватимуть на 200 тисяч гривень

Представник фракції “Слуга народу” і член оборонного комітету Федір Веніславський розповів, що в новому законопроєкті про мобілізацію не розглядаються штрафи в розмірі від 153 до 204 тисяч гривень, як про це раніше заявляв журналіст Юрій Бутусов. Про це нардеп розповів в інтерв’ю “Главкому”.

Як пише видання, в урядовому законопроєкті про мобілізацію за порушення правил військового обліку військовозобов’язаними, призовниками та резервістами пропонується встановити штрафи в розмірі від 8,5 до 17 тисяч гривень, що істотно перевищує поточні штрафи, які не перевищують 1,7 тисячі гривень. А порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію коштуватиме 34-85 тис. грн штрафу (на громадян і посадових осіб). Якщо це порушення скоєно в умовах особливого періоду, штраф зросте до 153-204 тис. грн.

15 березня військовий журналіст Юрій Бутусов заявив, що розглянуті пропозиції про мобілізацію можуть бути включені до “мобілізаційного” законопроєкту, обговорюваного в парламенті. Особливу увагу привертає розділ “Примус”, де передбачено покарання в розмірі 100 тисяч гривень для військовозобов’язаних, які ухиляються від уточнення відомостей військового обліку. У разі повторного ігнорування цієї вимоги протягом двох тижнів, штраф може зрости до 200 тисяч гривень. Аналогічні санкції пропонуються застосовувати до чоловіків, які не з’явилися в ТЦК після отримання повістки.

Однак народний депутат Федір Веніславський зазначив, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки не розглядає концепцію мобілізації, яку опублікував у соцмережах Бутусов. Натомість він згоден, що санкції за ухилення від мобілізації мають бути більш суттєвими, щоб вони справді були відчутними.

“На сьогодні штрафи в кілька сотень гривень не стимулюють громадян виконувати свої обов’язки. Однак слід зазначити, що питання про штрафи не обговорюється в рамках урядового законопроєкту №10449 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, — пояснив Веніславський.

Нагадаємо, що 12 березня у Верховній Раді обговорювали дві різні моделі законопроєкту про запровадження економічного бронювання від загальної мобілізації. Одна з моделей, запропонована Офісом президента, передбачає встановлення порогу в 35 000 гривень. Інша модель розробляється комітетом з питань економічного розвитку, і вона пропонує справляння додаткового військового збору за кожну заброньовану людину, незалежно від її посади, заробітної плати чи інших критеріїв.

Ольга Степанова

Recent Posts

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

5 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

13 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

22 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

31 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

39 хв. ago

Світло буде по 2,64 за кВт/год: у Кабміні встановили пільгові тарифи на електрику

Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…

46 хв. ago