1300 правок за день: комітет Ради прискорив розгляд законопроєкту про мобілізацію

Комітет Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки вирішив прискорити процес розгляду законопроєкту про мобілізацію. Про це в понеділок, 18 березня, повідомив народний депутат від політичної партії “Голос” Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Парламентарій зазначив, що, імовірно, депутати розглянуть “найпопулярнішу частину” законопроєкту, яка стосується примусу та покарання для тих, хто ухиляється від мобілізації. 19 березня відбудеться засідання оборонного комітету, де збираються розглянути майже 1300 правок.

Покарання для ухилянтів у новому законопроєкті

Представник фракції “Слуга народу” й член оборонного комітету Федір Веніславський розповів, що в новому законопроєкті про мобілізацію не розглядаються штрафи в розмірі від 153 до 204 тисяч гривень, як про це раніше заявляв журналіст Юрій Бутусов.

12 березня нардеп від політичної партії “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко заявив, що на засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки з перевагою в один голос було ухвалено поправку, яка повністю виключає розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства з тексту законопроєкту. Це означає, що пропозиції щодо заморожування рахунків, банківських карток, обмежень на виїзд за кордон і керування автомобілем було прибрано із законопроєкту.

Нагадаємо, законопроєкт про мобілізацію, поданий на розгляд Верховній Раді, розкритикували в Головному науково-експертному управлінні ВР (ГНЕУ). Запропоновані зміни, особливо в частині “заходів впливу” на осіб, які ухиляються від мобілізації, розглядаються юристами парламенту як такі, що не відповідають законодавству та є загрозою для цивільних прав і свобод.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Українці зможуть платити за світло за пільговим тарифом: нові ліміти та ціни на електроенергію

Кабінет Міністрів України змінив тарифи на електроенергію для частини споживачів. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у…

5 хв. ago

Встигни оформити пай: нові терміни та зміни в податках

В Україні продовжено термін оформлення невитребуваних земельних паїв. Наразі власники та спадкоємці землі можуть оформити…

14 хв. ago

Якою має бути зарплата та стаж в українця, аби в 60 років отримувати понад 10 тис. грн пенсії

В Україні розмір пенсії залежить не тільки від норми страхового стажу чи віку виходу на…

23 хв. ago

Українці мають до липня сплатити податок за “зайві” метри житла

У 2025 році власники житлової нерухомості мають сплатити податок за додаткові квадратні метри до липня.…

31 хв. ago

Дітям 12-13 років хочуть ввести нову вакцину: про що йдеться

З 2026 року в Україні можуть запровадити обов’язкову вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для…

42 хв. ago

8 найкращих продуктів для здоров’я очей

Підтримка здоров'я очей є важливим аспектом загального стану організму. Поліпшити зір та уникнути хвороб можна…

51 хв. ago