З 1 січня 2025 року в Україні більше не буде медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). На зміну їм прийдуть мультидисциплінарні комісії, які працюватимуть у кластерних та надкластерних лікарнях.
Про це в ефірі телемарафону повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Як працюватимуть нові комісії?
Рандомізація: Пацієнти не знатимуть, хто з лікарів розглядає їхню справу, і навпаки — медики не матимуть інформації про хворого.
Онлайн-доступ: Подання документів стане цифровим — їх автоматично підтягуватимуть з електронної системи охорони здоров’я, що унеможливить корупцію.
Направлення без зборів комісій: Звертатися до комісії тепер можна через направлення від сімейного чи лікуючого лікаря без необхідності проведення внутрішньої лікарської комісії.
До звичних груп інвалідності додадуть функціональний відсоток життєдіяльності за міжнародною системою. Його встановлюватимуть після реабілітації.
Михайло Радуцький підкреслив, що перегляд інвалідності не торкнеться людей, які отримали цей статус до початку повномасштабного вторгнення.
Водночас робоча група МОЗ, СБУ та ДБР вже перевіряє 19 тисяч справ на предмет можливих фальсифікацій.
Глен Елмі, ливарник із Волсолла, став щасливим переможцем благодійної лотереї, вигравши розкішний особняк на узбережжі…
У День дурня, який відзначається сьогодні, 1 квітня, українські політики, журналісти та блогери вирішили скористатися…
В Україні законодавство регламентує правила догляду, вигулу та поводження із собаками. Недотримання цих норм може…
Пара косаток, відомих як Порт і Старборд, уже кілька років полює на білих акул біля узбережжя Південної Африки, розпорюючи їх,…
Китайські військові у вівторок оголосили про проведення масштабних спільних навчань за участю сухопутних, військово-морських, повітряних…
Несподівано закінчився бензин на трасі? В Україні подібна ситуація може бути визнана форс-мажором, але в Німеччині законодавці розглядають це як безвідповідальність водія.…