Дезертирів більше, ніж загиблих: офіцер розповів про нестачу солдатів у ЗСУ, – Wyborcza

Дефіцит солдатів став критичною проблемою для Сил оборони України. Проблему намагаються вирішувати залученням більшої кількості бойових роботів, але повноцінно замінити людей цим неможливо, пише польська газета Wyborcza.

“Там величезний дефіцит людей і, я думаю, це стосується всіх підрозділів. У тій піхоті, яку я представляю, нестача є критичною”, – анонімно сказав виданню один із українських фронтових командирів.

За його словами, нестача людей є однією з головних причин російського просування на фронті в останні місяці. Другою великою проблемою є відсутність добре підготовлених оборонних позицій, що додатково збільшує втрати серед оборонців і зменшує втрати ворога, що наступає.

Оскільки українські солдати виснажені через відсутність заміни, окрім бойових втрат додаються численні випадки самовільного залишення підрозділів. За даними ЗМІ, з січня по жовтень було зареєстровано 100-150 тисяч випадків самовільного залишення підрозділів і дезертирства. 

“В окремі періоди кількість тих, хто залишив частину, була більшою, ніж кількість загиблих і поранених. Близько 10% повернулися” – розповідає український командир.

Військовий наголошує, що поповнення мають надходити у війська постійно, а не тоді, коли у підрозділі залишається дуже мало людей. За його словами, окрім базової підготовки у навчальному центрі важливою є передача реального бойового досвіду від ветеранів до новачків безпосередньо у бойовому підрозділі. Саме тому важливо поповнювати новобранцями підрозділи тоді, коли там ще є достатня кількість досвідчених бійців.

Якщо цього не робити, тоді нові солдати “захлинаються вогнем”, не чинять опору і тікають з поля бою, каже військовий. Зокрема він навів приклад, коли один поранений росіянин захопив позицію, де перебували троє українських бійців-новачків: тому що лише один з них чинив опір.

Але є й інші приклади, які підтверджують ту саму тезу: передача досвіду напряму від ветеранів є життєво необхідною.

“У нас була ситуація, що ми майже одразу кількох хлопців, які приїхали до нас влітку, відправили на позиції. Але досвідчений солдат був із ними чотири дні, поки його не поранило. Цього було достатньо і згодом вони досить добре виконували завдання самостійно”, – розповів офіцер.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Припинення виплат пенсій у 2025 році: хто може залишитись з порожніми гаманцями

В Україні існує ціла низка підстав для цілком законного припинення нарахування пенсійних виплат. У Пенсійному фонді пояснили,…

9 хв. ago

Як потроїти урожай цього року: секрети удобрення городу яєчною шкаралупою

Яєчна шкаралупа це високоефективне натуральне добриво для підвищення врожайності, але просто розкидати її недостатньо, і…

19 хв. ago

Син Трампа їде до Гренландії на тлі спроб батька придбати острів

Дональд Трамп-молодший, син обраного президента США Дональда Трампа, прямує до Гренландії і проведе там зустрічі. Він прибуде…

29 хв. ago

В Україні назвали головне слово 2024 року

Словник сучасної української мови та сленгу Мислово обрав неологізм "бусифікація" словом 2024 року. Про це повідомляється на…

39 хв. ago

Україну накриє аномальне потепління: до кінця тижня температура зросте до +15

Протягом тижня в Україні буде мінлива погода — протягом тижня поступово зростатиме температура, однак вже…

49 хв. ago

Солдати КНДР на Курщині виганяють місцевих росіян із будинків. ВІДЕО

За даними українських військових, які спостерігали за діями солдатів КНДР за допомогою дронів, у селі…

59 хв. ago