Збройним силам України вдалося тимчасово проникнути на територію Бєлгородської області, однак їм довелося піти через високий рівень підготовки російських військ до відбиття транскордонних атак. Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Станом на 16 серпня, згідно з повідомленнями з відкритих джерел і свідченнями, українські війська більше не утримують позицій у Бєлгородській області.
У звіті згадується публікація газети The Washington Post від 15 серпня. У статті наголошується, що 11 серпня українські війська провели механізовані атаки в Бєлгородській області біля прикордонного пункту пропуску “Колотилівка”, розташованого на міжнародному кордоні на північний захід від міста Бєлгород, і просунулися в цьому районі приблизно на 10 кілометрів.
За даними російських джерел, останніми днями ЗСУ неодноразово атакували район Колотилівки і 15 серпня тимчасово захопили згаданий пункт пропуску. Однак російська сторона не підтверджує інформацію про те, що українські війська просунулися на відстань понад 10 кілометрів від пункту пропуску.
The Washington Post повідомила, що українські війська утримували позиції в Бєлгородській області, незважаючи на потужні російські авіаудари та артилерійський вогонь. 15 серпня українська бронетехніка перетнула кордон для евакуації бійців ЗСУ в цьому районі.
Станом на 16 серпня, ISW не спостерігав жодних російських заяв або доказів, які б свідчили про наявність українських військ у Бєлгородській області.
“Українські солдати повідомили Washington Post, що російські війська були краще підготовлені до відбиття транскордонних українських атак, ніж у Курській області. За їхніми словами, російські війська встановили велику кількість протитанкових укріплень — так званих “зубів дракона”, уздовж кордону і щільно замінували територію”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
ISW також зазначає, що, згідно зі свідченнями українських солдатів, артилерійські підрозділи Росії, оператори безпілотних літальних апаратів і авіація почали атакувати ЗСУ одразу ж, щойно вони спробували перетнути кордон у Бєлгородській області 11 серпня.
“Опис українськими солдатами російської відповіді свідчить про те, що оперативна несподіванка, якої українські сили досягли 6 серпня, розпочавши вторгнення до Курської області, значною мірою розвіялася до 11 серпня, і що армія РФ у Бєлгородській області підготувалася до відбиття транскордонних атак ЗСУ”, — пише ISW.
У звіті також вказується, що з початку вторгнення 6 серпня українські війська продовжили швидке просування на інших ділянках кордону з Курською областю. Це може свідчити про те, що російські війська ефективніше захищають деякі ділянки кордону, ніж інші.
Якщо військовозобов’язаний не сплачує штраф за адміністративне порушення протягом 15 днів, передбачених законом, ТЦК та…
Вранці 21 листопада Росія здійснила ракетну атаку на Дніпро, під час якої використала нову ракету…
Фінансовий експерт Олексій Кущ пояснив, що завжди під час війни суспільство дуже поляризується, тому в…
В Україні можуть відмовитись від силової мобілізації громадян, яку в народі прозвали "бусифікацією". Нові методи…
Частина ВПО в Україні припинила отримувати державну допомогу на проживання. Ця допомога, що становить 2000…
Немає сумнівів у тому, що Путін свідомо та маніакально веде справу саме до ядерної війни.…