Мобілізація в Україні: засуджені зможуть служити на посадах офіцерів і сержантів

Ухвалений у першому читанні законопроєкт про залучення засуджених громадян до захисту України на фронті має деякі нюанси. Не всі зможуть мобілізуватися. Деталями поділилася голова партії “Слуга народу” та голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, у документі прописано, що для того, щоб засуджений мав право стати частиною ЗСУ, має бути не тільки його особиста згода, а й командирів частин, де будуть створені спеціальні підрозділи.

“Законопроєктом запроваджується можливість за згодою засудженого проходити службу в ЗСУ після медичної перевірки фізичного та психічного стану. Також обов’язково потрібно отримати згоду від командира військової частини, в якій формуватимуться підрозділи із засудженими. Коли є всі ці згоди, то саме суд розглядатиме можливість дострокового звільнення для підписання контракту із ЗСУ”, — заявив Олена Шуляк.

Окремо вона додала, що такі військові перебуватимуть під час служби на спеціальному обліку, а адміністративний нагляд за ними проводитиме командир частини.

Дискусії щодо документа тривають, і як каже голова партії “Слуга народу”, вони з колегами обговорюють питання того, хто саме матиме право на мобілізацію. Зокрема це можуть заборонити тим, хто вчинив злочини проти основ нацбезпеки, колаборанти, убивці тощо. До другого читання народні депутати сподіваються знайти консенсусне рішення.

“Залежно від рівня своєї військової підготовки, засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а й сержантів, офіцерів. Наразі ми змушені приймати непопулярні рішення, які не зможуть на 100% задовольнити наших громадян, але ми зосереджуємо всі наші сили, всі ресурси для досягнення єдиної мети — перемоги над агресором”, — продовжила Олена Шуляк.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago