Згідно з новим законом про мобілізацію та проходження військової служби №10449, ТЦК, СБУ або ГУР можуть вилучити у громадянина або підприємства транспортний засіб на підставі рішень місцевих державних адміністрацій. Про це пише “Економічна правда“.
Повідомляється, що в попередньому варіанті законодавства також є норми про те, що під час мобілізації українці мають надавати будівлі, споруди, транспортні засоби та інше своє майно ЗСУ та іншим формуванням Сил оборони з подальшим відшкодуванням вартості.
У матеріалі йдеться про те, що обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планують мобілізувати, встановлюються місцевими державними адміністраціями.
Видання пише, що забирати автомобіль на потреби ЗСУ можуть у тих українців, які мають у володінні більше одного транспортного засобу. Водночас перед цим необхідно провести оцінку ринкової вартості авто. Забиратимуть ту машину, яка найбільше підходить для потреб Сил оборони.
Зазначається, що якщо у людини є тільки один автомобіль, то його не мають права забрати.
Як каже член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, у новому законі конкретизували, що транспорт не мобілізуватимуть, якщо він “є єдиним джерелом забезпечення існування людини”.
Крім того, він заявив, що частіше йдеться про специфічні транспортні засоби. Наприклад, вантажівки для перевезення боєприпасів. Легкові автомобілі не потрібні Силам оборони.
“Тому я думаю, що 90% громадян точно не варто турбуватися про ці норми, які ми уточнили”, — заявив Веніславський.
За словами Веніславського, ЗСУ формують, які їм потрібні транспортні засоби. Після цього в межах цих потреб у конкретних адміністративно-територіальних одиницях в областях формуються мобілізаційні замовлення. Тоді машини ставляться на облік у ТЦК і можуть бути мобілізовані.
Народний депутат зазначив, що взяття на облік не обов’язково означає, що транспортний засіб буде вилучено. Водночас ТЦК отримає інформацію про транспорт для обліку від МВС та інших відомств.
За словами журналістів, вилучати автомобілі в ухилянтів не будуть.
Повідомляється, що автомобіль не можна відправляти в інший регіон або за межі України. Крім того, забороняється передавати права власності на транспортний засіб, а також здавати його в довгострокову оренду або використовувати як заставу.
Також у матеріалі йдеться про те, що повернути транспортний засіб власнику мають протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Кабінет Міністрів також повинен буде визначити порядок компенсації збитків, завданих транспортним засобам.
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…