В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. Цього року українців чекає ряд змін, в тому числі – спрощення сплати штрафу за несвоєчасно оновлені дані через застосунок «Резерв +». Це передбачено законопроектом №12093, який було прийнято Верховною Радою України.
Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, що він передбачає. За їх словами законопроект спрямований на вдосконалення механізмів притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які порушили правила військового обліку та мобілізаційного законодавства.
Особи, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), можуть скористатися можливістю сплатити лише 50% від мінімального розміру штрафу.
До прикладу штраф становить 17 000 гривень, то сума зі знижкою до сплати протягом 10 днів становить 8 500 гривень. Для цього необхідно не тільки протягом 10 календарних днів з дня набрання постановою законної сили сплатити зазначену суму, а й визнати факт порушення.
Для реалізації права вище, особа повинна визнати факт порушення та надати письмову згоду про розгляд справи без її участі. Така згода подається військовозобовʼязаним особисто через «Резерв+» або письмово листом «Укрпоштою».
Якщо особа, щодо якої розпочато провадження за порушення правил військового обліку, або уже нараховано штрафи за порушення правил військового обліку – добровільно вступає на військову службу, таке провадження підлягає закриттю, а штрафи закритими.
Це стимулює громадян до виконання свого військового обов’язку та зменшує адміністративне навантаження на органи влади та чисельні судові процеси.
Законопроект передбачає можливість накладення штрафів без складання протоколу у випадках, коли виклик ТЦК (лист-повістка) повертається з відмітками про невручення або відмову в отриманні.
Вважається, що це дозволить оперативніше реагувати на порушення та забезпечить невідворотність покарання.
Справи про адміністративні правопорушення можуть розглядатися як за місцем перебування особи на військовому обліку, так і за місцем виявлення правопорушення – тобто після примусового доставлення у найближчий ТЦК.
На відміну від вимоги про особисту явку до ТЦК за місцем обліку, де складавсь протокол про адмінпорушення.
У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання постановою законної сили, така постанова підлягає примусовому виконанню. Це означає, що відповідні органи матимуть право застосовувати заходи примусового стягнення, зокрема арешт рахунків порушника.
Весна – це час, коли потрібно оновлювати свій гардероб та нарешті забути про масивні чоботи…
За рішеннями суду менше ніж за рік було заблоковано 26 тисяч банківських рахунків громадян. Це…
Російські окупаційні війська роблять спроби обійти оборону Торецька. Вони використовують підземні шляхи для проникнення до…
У Чехії запропонували зміни до правил надання притулку та міграції, які передбачають встановлення суворішого контролю за місцем проживання іноземця.…
У Мексиці двоє працівників похоронних бюро побилися на вулиці через тіло чоловіка, який загинув, прикрашаючи свій будинок. Про…
Погодні метаморфози продовжують дивувати, а стабільне тепло не збирається встановлюватися найближчими днями. Робочий тиждень розпочнеться в Україні з прохолодної…