Це не вдається навіть США: Чехія знайшла для України ще 700 тисяч снарядів, подробиці

Чехія закупила близько 800 тисяч артилерійських снарядів, які будуть передані українській армії найближчим часом. За чеською ініціативою можливе придбання ще 700 тис. боєприпасів, адже країна домовляється про постачання не з країнами Північноатлантичного альянсу, а шукає партнерів у всьому світі.

Допомога Чехії вкрай важлива для Збройних сил України (ЗСУ), які були змушені відступати через нестачу снарядів, стабілізувати фронт та відновити перевагу на полі бою. Про це йдеться у статті видання The Wall Street Journal.

Спільно із кількома партнерами Чехія закупила для України вже 800 тисяч артилерійських боєприпасів. Вони були придбані у різних постачальників. Відомо, що серед них 500 тисяч західного та 300 тис. радянського зразка. В найближчому майбутньому їх передадуть ЗСУ.

Чехія також знайшла постачальників, у яких можна придбати 700 тисяч снарядів для України. Більше можливостей буде, якщо фінансування збільшиться.

За даними деяких військових аналітиків, ЗСУ знадобиться близько 200 тис. снарядів різного калібру щомісяця, щоб отримати перевагу над Росією на полі бою.

У чому особливості чеської ініціативи

США, Франція та Німеччина фокусуються на нарощуванні внутрішнього виробництва озброєння та боєприпасів. Чеська ініціатива суттєво відрізняється. Представники країни роблять ставку на купівлю вже існуючої зброї.

Їхню роботу можна назвати “тихим полюванням” на снаряди. Вони їздять у різні країни світу та укладають договори на постачання. За даними видання, Чехія співпрацює із десятками країн-виробників.

Вона є посередником. Її представники знаходять партнерів, домовляються з ними, а також організовують постачання. Цікаво, що серед продавців є союзники Росії. Але Чехія обіцяє анонімність та приховує постачальників.

Подібне намагалися провернути і США з декількома державами Західної Європи, але їхні пропозиції було відхилено. Як Чехії вдалося зробити те, що Штатам виявилося не по зубах? Цікаво, але тут свою роль відіграло минуле країни, яка була колишнім радянським сателітом (незалежна держава, яка перебуває під політичним впливом іншої держави).

Це дозволило їй налагодити контакт із країнами Глобального півдня. Вони мають досить великі запаси озброєння ще з часів СРСР, а також вони можуть виробляти зброю у великих масштабах.

Глава Eurasia Group Кліфф Купчан відносить до Глобального півдня такі країни як Бразилія, Індонезія, Саудівська Аравія, Індія, Туреччина, Індонезія та Південна Африка. Насправді список значно ширший. Більшість із держав, яких долучають до цієї когорти, колись були колоніальними. Але їхня роль у сучасному світі стрімко зростає. Вважається, що вже до 2030 року на країни Глобального півдня буде припадати 3 найсильніші світові економіки з чотирьох.

Зазначимо, що Чехія також планує відкрити завод в Україні із виробництва бронетехніки, артилерійських снарядів і не лише. Під питанням модернізація танків.

Ольга Степанова

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

52 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

54 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

4 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago