З наближенням дати інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа дедалі активніше обговорюють можливі сценарії післявоєнної безпеки України. Проаналізувавши думки експертів, видання “The New York Times” виділило чотири сценарії, які найактивніше обговорюють на Заході.
Перший сценарій – членство України в НАТО. Це залишається головною метою Києва, проте досягти консенсусу серед членів Альянсу буде складно. Сім країн НАТО зараз виступають проти вступу України або пропонують його відкласти, включаючи США.
Другий сценарій – коаліція гарантів безпеки. Альтернативою може стати коаліція держав, які готові гарантувати безпеку України. Проте Київ наполягатиме на участі США у таких домовленостях, що малоймовірно в умовах політики Трампа.
Третій сценарій – озброєний нейтралітет. Цей варіант передбачає зобов’язання Росії не нападати на Україну, а Україна, у свою чергу, відмовляється від вступу до НАТО та розміщення іноземних військ. Хоча це може бути найреалістичнішим компромісом, він зробить Україну більш уразливою. Україна має наполягати на збереженні сильної армії та праві закуповувати необхідне озброєння.
Четвертий сценарій – європейське лідерство. Деякі європейські країни розглядають можливість розгортання своїх військ у повоєнній Україні. Франція та Польща вже обговорювали це питання, але до конкретних рішень справа поки не дійшла.
Українці віком від 18 до 25 років можуть потрапити у військо лише добровільно, підписавши контракт.…
По-перше, дуже корисний для серцево-судинної системи зелений чай. Цей багатий антиоксидантами напій знижує рівень холестерину…
Клієнти Ощадбанку активно звертаються до контакт-центру з питаннями щодо використання коштів із картки "Національний кешбек",…
Міністри звернулися до Європейської комісії, виконавчого органу блоку, з проханням внести пропозицію з цього питання…
Зниження мобілізаційного віку в Україні не може бути продиктоване заявами чиновників Білого дому чи будь-кого…
Перед Новим роком багато хто робить генеральне прибирання вдома, але важливо не тільки очистити простір…