З наближенням дати інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа дедалі активніше обговорюють можливі сценарії післявоєнної безпеки України. Проаналізувавши думки експертів, видання “The New York Times” виділило чотири сценарії, які найактивніше обговорюють на Заході.
Перший сценарій – членство України в НАТО. Це залишається головною метою Києва, проте досягти консенсусу серед членів Альянсу буде складно. Сім країн НАТО зараз виступають проти вступу України або пропонують його відкласти, включаючи США.
Другий сценарій – коаліція гарантів безпеки. Альтернативою може стати коаліція держав, які готові гарантувати безпеку України. Проте Київ наполягатиме на участі США у таких домовленостях, що малоймовірно в умовах політики Трампа.
Третій сценарій – озброєний нейтралітет. Цей варіант передбачає зобов’язання Росії не нападати на Україну, а Україна, у свою чергу, відмовляється від вступу до НАТО та розміщення іноземних військ. Хоча це може бути найреалістичнішим компромісом, він зробить Україну більш уразливою. Україна має наполягати на збереженні сильної армії та праві закуповувати необхідне озброєння.
Четвертий сценарій – європейське лідерство. Деякі європейські країни розглядають можливість розгортання своїх військ у повоєнній Україні. Франція та Польща вже обговорювали це питання, але до конкретних рішень справа поки не дійшла.
Українцям, які систематично ігнорують рахунки за комунальні послуги, слід готуватись до неминучих наслідків. У деяких…
Держстат опублікував оновлені дані про ціни на оренду квартир по Україні. У двох областях, де…
Суд у США ухвалив рішення, яке може змінити майбутнє популярної соцмережі TikTok для американців. Апеляційний…
Стало відомо, що пілотна програма, спрямована на сприяння поверненню українців з-за кордону, має бути запущена…
Цьогоріч для військових було впроваджено спеціальну надбавку – 70 тисяч гривень. Це одна з норм…
Україна потребує надійних безпекових гарантій, щоб запобігти повторним спробам російської армії окупувати наші території. Як…