“Кінець може наближатись”: оглядач NYT назвав 4 сценарії фіналу війни в Україні

Майже три роки після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну війна, здається, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Як пише почесний професор міжнародних відносин у школі Пауелла Міського коледжу Нью-Йорка, науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у статті для The New York Times, існує щонайменше три реальних сценарії завершення війни.

Повернення Дональда Трампа на посаду президента США може значно вплинути на перебіг війни. Трамп заявляє про намір швидко припинити конфлікт, використовуючи як загрозу припинення військової допомоги Україні, так і стимулювання переговорів із Росією. Втім, чіткої стратегії щодо досягнення домовленості він поки що не представив.

Водночас американські пріоритети можуть змінитися на користь переорієнтації на Азійсько-Тихоокеанський регіон для стримування Китаю. Це підштовхує європейські країни до усвідомлення того, що безпека України стає переважно їхнім завданням.

Можливі сценарії післявоєнної безпеки України

1. Членство України в НАТО

Це залишається головною метою Києва, однак досягти консенсусу серед членів Альянсу буде складно. Сім країн НАТО наразі виступають проти вступу України або пропонують його відкласти, включно зі США.

2. Коаліція гарантів безпеки

Альтернативою може стати коаліція держав, готових гарантувати безпеку України. Проте Київ наполягатиме на участі США в таких домовленостях, що малоймовірно за умов політики Трампа.

3. Збройний нейтралітет

Цей варіант передбачає зобов’язання Росії не нападати на Україну, а Україна, своєю чергою, відмовляється від вступу до НАТО та розміщення іноземних військ. Хоча це може бути найреалістичнішим компромісом, він зробить Україну більш вразливою. Україна має наполягати на збереженні сильної армії та праві закуповувати необхідне озброєння.

4. Європейське лідерство

Деякі європейські країни розглядають можливість розгортання своїх військ у післявоєнній Україні. Франція та Польща вже обговорювали це питання, але до конкретних рішень справа поки що не дійшла.

“Після більш ніж 1000 днів війни, яка забрала тисячі житті і знищила значні частини України, кінець може наближатися. Але для міцного миру, а не для заморожування, якого вистачить лише для того, щоб Росія перегрупувалася та перенапала, має значення те, що відбувається після завершення війни”, – підсумував професор.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

ЄС вирішив призупинити безвіз для грузинських дипломатів

Міністри звернулися до Європейської комісії, виконавчого органу блоку, з проханням внести пропозицію з цього питання…

2 години ago

Мобілізація з 18 років: українців терміново попередили

Зниження мобілізаційного віку в Україні не може бути продиктоване заявами чиновників Білого дому чи будь-кого…

2 години ago

Речі, які краще викинути до Нового року: що заважає щастю в оселі

Перед Новим роком багато хто робить генеральне прибирання вдома, але важливо не тільки очистити простір…

2 години ago

Штрафи можуть сягати понад 8 тисяч грн: В Україні готують нове покарання для водіїв

В Україні поки немає штрафів за їзду взимку на літній гумі, але законопроєкт із покараннями вже зареєстровано. Він…

2 години ago

“Нам таке не підходить”: постпредставник РФ в ООН Небензя видав нову заяву про “замороження” війни

Жодного "замороження" війни в Україні Росія не хоче. Про це сказав постпредставник Росії в ООН…

2 години ago

ЗСУ вийшли з оточення поблизу Курахового: що відомо про втрати

Українських військовослужбовців вивели з напівоточення, в якому вони опинилися південніше міста Курахове в Донецькій області,…

2 години ago