Списання грошей з рахунків та арешт майна: чим загрожує українцям несплата штрафу від ТЦК

При несплаті штрафу від ТЦК держава може примусово стягнути борг через списання грошей із банківських рахунків чи вилучати майно.

Про це пише Судово-юридична газета.

Мобілізація в Україні триває і військовозобов’язаним почали надсилати повістки поштою. Якщо повістку не вдалося вручити особисто, громадянин має три дні, щоб забрати її. Інакше людині може загрожувати штраф, який буде призначений заочно. При цьому рішення територіального центру комплектування (ТЦК) матиме чинність виконавчого документа.

Як пише видання, розмір штрафу може становити від 17 000 до 25 500 гривень. Якщо штраф не буде сплачено добровільно, може розпочатися процес примусового стягнення. Міністерство юстиції повідомило у відповідь на запит, що у такому разі ухвала про штраф буде направлена ​​до місцевого органу державної виконавчої служби для примусового виконання. Це може бути зроблено за місцем проживання порушника, його роботи або за місцезнаходженням його майна, відповідно до встановленого законом порядку.

Зверніть увагу, що, виходячи з законодавства, штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з моменту вручення постанови про накладення штрафу. У разі оскарження такої ухвали – не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Якщо ж штраф не сплатити, то далі відбувається примусове стягнення коштів та майна боржника.

“Абзацом 1 ч. 1 статті 48 Закону визначено, що звернення стягнення на майно боржника полягає у його арешті, вилучення (списанні коштів з рахунків) та примусової реалізації (подання електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної податкової адміністрації) виконавчої служби). При цьому, згідно з ч. 2 статті 56 Закону, арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника”, – пише “Судово -юридична газета”.

При цьому при стягненні боргу насамперед звертають увагу на кошти боржника – як у національній, так і в іноземній валюті, включаючи кошти на банківських рахунках. Якщо грошей немає або їх недостатньо, стягнення поширюється на інше майно. Розмір стягнення включає не лише основну суму боргу, а й додаткові витрати: виконавчий збір, витрати на провадження, штрафи та винагороду виконавця.

Якщо майно перебуває у спільній власності, стягнення стосується лише частки боржника, яку визначає суд. Важливо, що якщо сума боргу не перевищує 160 тисяч гривень (що дорівнює 20 мінімальним зарплатам), то єдине житло боржника та земельну ділянку під ним не підлягають стягненню. У такому разі виконавець повинен шукати інші способи стягнення боргу рахунок іншого майна боржника.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Кого з пенсіонерів можуть мобілізувати на війну: є декілька категорій

В Україні колишніх співробітників силових структур, які вже спокійно насолоджувалися своєю пенсією, можуть мобілізувати до…

7 хв. ago

Третина українських компаній може сховатися в тінь через нові податки

Коли український бізнес і так на межі виживання, держава вирішує підняти податки. Логічно? Не зовсім.…

25 хв. ago

Ненавидів “х**лів”: посадовець “Укренерго” “зливав” дані про наслідки обстрілів

В Україні викрили посадовця НЕК "Укренерго", який виправдовував воєнні злочини РФ. Деталями 16 жовтня поділилась пресслужба Служби безпеки…

37 хв. ago

Жінки пішли в наступ: у Закарпатті розтрощили бус ТЦК і закидали камінням

Закарпаття знову в центрі уваги, і цього разу не через мальовничі краєвиди. У селі Великі…

41 хв. ago

Випустили 8 куль: під Москвою ліквідували офіцера спецназу ГРУ, який повернувся з України

Що ж, війна повертається додому навіть для тих, хто її почав. Під Москвою вбили офіцера…

54 хв. ago

Верховна Рада має намір саджати українців за соціальні мережі

Верховна Рада України вирішила серйозно взятися за користувачів, які відчули себе "мисливцями" в мережі. До…

1 годину ago