Змінилася риторика в Європі та Москві: як операція ЗСУ в Курській області змінила все, — The Telegraph

Вторгнення ЗСУ на територію Російської Федерації ошелешило як офіційний Кремль, так і союзників України. І зараз, як вважає журналіст Френсіс Дернлі, змінюється ставлення союзників до поставок і використання західної зброї ЗСУ в Росії. А також операція змінила дебати в Москві. Адже Кремль більше не може виступати за заморожування лінії фронту як плату за вступ у повторні переговори, поки ЗСУ перебувають на території Курської області. Про це Дернлі написав у своїй колонці для The Telegraph.

“Найкращий захист — це гарний напад” — це кліше, і з цим згодні такі різні теоретики, як Сунь Цзи, Нікколо Макіавеллі та Джордж Вашингтон. Якщо судити з чудового вторгнення в Росію, яке розпочав Київ минулого тижня і яке триває вже дванадцятий день, то це приказка, яку Захід нарешті засвоїв”, — жартує Дернлі на початку свого авторського матеріалу.

Він нагадує, що протягом шести місяців союзники Києва зволікали, поки Україна втрачала стратегічну перевагу, яку вона мала на початку війни, а західні столиці скорочували кількість зброї, яку отримував Київ. Потім, коли Захід нарешті надав зброю, він обмежив, де і як її можна було розгорнути, створивши абсурдний сценарій, у якому Росія могла підготуватися до нових наступів усього за кілька миль від кордону України, а генерали президента України Володимира Зеленського не могли їх атакувати.

Однак Захід повільно, а потім раптово, послабив контроль.

У травні союзники України дозволили використовувати свою зброю для ударів по цілях на російській території; потім, минулого тижня, союзники мовчазно схвалили операцію в Росії, унаслідок якої 1000 квадратних кілометрів зараз захоплені ЗСУ.

“Ми знаємо, що так це і було, тому що не було жодної тривоги, коли Київ відправив танки — включно з британськими Challenger 2 — на пагорбкуваті поля Курської області, місце найбільшої танкової битви в історії під час Другої світової війни. Естонський прем’єр-міністр Крістен Міхал зайшов так далеко, що особисто побажав українським солдатам удачі”, — зазначає Дернлі.

Тепер, як відомо, офіційний Кремль змушений відкликати тисячі солдатів із фронту на території України, де — після найкривавіших боїв, які Європа бачила за 80 років, — він пожертвував десятками тисяч людей, щоб захопити ту саму площу, яку Київ захопив у Росії всього за тиждень.

Журналіст припускає, що Кремль сподівався на те, що продовжуючи тиснути на Донбасі, його військам вдасться здійснити вирішальний прорив. Але з виведенням військ і оборонної зброї це буде важко, якщо не неможливо.

Ще більш важливим, і недооціненим багатьма коментаторами, є той факт, що це буде заважати Росії в решті частини конфлікту, вважає Дернлі. Щоб запобігти майбутнім ганебним вторгненням, Володимир Путін буде змушений перекинути людей і техніку на інші ділянки кордону Росії з Україною як захисний захід, знову прорідивши ресурси, які він має на фронті.

Політично, як усередині Росії, так і за її межами, операція також має далекосяжні наслідки.

“Розмови про припинення вогню і переговори припинилися, змінившись розмовами про нові дозволи на постачання зброї і постачання. Ще сьогодні було заявлено, що переговори з адміністрацією Джо Байдена про надання Україні крилатих ракет великої дальності перебувають “на просунутій стадії”, — зазначає журналіст.

Але, що найважливіше, операція в Курській області змінила дебати в Москві. Адже тепер Кремль більше не може виступати за заморожування лінії фронту як плату за вступ у повторні переговори, оскільки в цьому разі Київ утримуватиме територію в межах власних кордонів Росії. Якщо Київ зможе утримати всього кілька десятків кілометрів, Путін не зможе закликати до припинення війни в нинішньому стані. Тож не варто чекати, що ця операція швидко завершиться.

Особливу увагу Дернлі приділив поведінці громадян Росії, які не чинили особливого опору ЗСУ. Також він зазначив, що у Кремля має викликати глибоке занепокоєння той факт, що багато хто з убитих або взятих у полон у Курську російських солдатів — це призовники, строковики, яким сказали, що їм ніколи не доведеться воювати в Україні. Замість цього війна прийшла до них, ризикуючи громадянськими заворушеннями.

“Путін назвав своє повномасштабне вторгнення в Україну “спеціальною військовою операцією”. Це не так. Це операція України, безумовно, так. І враховуючи, що тимчасове вікно, яке було у Москви для перемоги над Києвом цього року, закрилося, тепер саме Зеленський має попутний вітер, підтриманий — нарешті — його західними колегами”, — резюмує журналіст.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

16 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

26 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

30 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

43 хв. ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

46 хв. ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

1 годину ago