Російський політтехнолог Аббас Галлямов пояснив, чому на фронті в Україні непропорційно багато представників національних республік — таких як Бурятія, Чечня, Дагестан чи Башкортостан. За його словами, справа не в етнічній приналежності, а в соціальному статусі.
Галлямов вважає, що більшість мобілізованих — це селяни, а не представники тієї чи іншої національності. Спільна риса цих людей — низький рівень доходів, ізоляція від центрів ухвалення рішень і високий рівень залежності від місцевої влади.
“Селянина легше обробити. Він сам, його родичі, джерела доходів — усе на видноті. На селі адмінресурс традиційно сильніший, а населення покірніше”, — зазначив експерт.
За офіційною статистикою:
Тобто, саме ці регіони — основні “постачальники” мобілізованих, бо там легше мобілізувати людей завдяки впливу влади та економічній вразливості населення.
Селяни, які опиняються без стабільного заробітку, погоджуються на військову службу, бо:
Тож у системі, де держава шукає “зручних” мобілізованих, бідність і ізольованість стають фактором ризику.
Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…
Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…
Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…
На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…
Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…
Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…