Звільнити від мобілізації: У Кабміні хочуть розширити категорій осіб, яких не заберуть на війну

У Кабміні розглядають розширення категорій осіб, яких не заберуть до армії.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков в інтерв’ю “LIGA” розповів, яка зараз ситуація із бронюванням від мобілізації в Україні, пише Стіна.

“Основна проблема в тому, що багато айтівців фактично не стоять на обліку. Вони не хочуть іти до ТЦК, і що робити з цим, ніхто не знає. Сьогодні існує може й не дуже проста, але зрозуміла система бронювання. Для критичних компаній бронюється 50% військовозобовʼязаних. Це був дуже важкий компроміс – військові хотіли менше, ми хотіли більше, але домовилися наполовину. Ми не можемо сьогодні дозволити бронювати 100% – хто ж тоді буде воювати? У військових є на це запит”, – заявив він.

За словами Борнякова, в Україні існує думка, що тих, кого не забронювали на підприємстві чи компанії, одразу заберуть на війну. Однак, згідно з опитуваннями, немає ситуації, коли ці 50% забирають до армії наступного ж дня.

“Усе це стосується резидентів Дія.City. Якщо компанія не резидент, то їй буде важко отримати статус критичного і забронювати працівників. Наявність статусу резидента Дія.City спрощує отримання статусу критичної компанії”, – додав він.

Бронювання ФОПів

Заступник міністра зазначив, що згідно із законом, ФОП бронювати не можна. Однак було спірне питання про гіг-контракти.

“Ми хотіли наполягати, але в Міноборони була своя позиція. Вони не бачать спеціальностей у гіг-контракторів, на відміну від штатних працівників, тому їм важче відстежувати, кого бронювати. Якщо людина працює на гіг-контракті, він завершується, то вона може написати заяву і перейти на штатну позицію”, – пояснив він.

Борняков розповів, що бронювання зі сплати ПДФО поки не працює, але “ідея витає у повітрі”. Хоча цей план ще не ухвалили, він перебуває на розгляді в Кабміні.

“Зрозуміло, що на тлі зменшення західної допомоги треба дати якусь прогнозованість тим, хто працює саме в Україні й саме на українських підприємствах. І тому була запропонована ідея, якщо ти сплачуєш там певну суму податків, ми тебе не будемо чіпати, ти будеш забезпечувати якимось чином, хоч частково, але якісь податки на армію. Сьогодні ця ідея фіналізується в Кабміні. Сподіваємося, скоро буде фінальний концепт. Це 6000-7000 гривень податків на місяць як умова бронювання”, – зазначив чиновник.

Також готуються зміни щодо звітності – вона має бути щомісяця, щоб “система зчитувала, чи з’являвся якийсь документ, що підтверджує бронювання на таких умовах”. Для Дія.City, за словами чиновника, буде ставитися вищий поріг зарплати.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ризик серцево-судинних захворювань пов’язали з формою серця

Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…

8 хв. ago

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: кому і за що

Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…

20 хв. ago

Удар новою балістикою по Дніпру: як це змінює війну

Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…

21 хв. ago

Ще одній категорії дадуть відстрочку від мобілізації: до ТЦК більше не треба

Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…

25 хв. ago

У США з’явилася зброя, здатна розгромити армію Путіна: The Telegraph дізнався подробиці

ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…

27 хв. ago

Кадиров заговорив про переговори та підтримав «лякалки» Путіна про обстріл Європи

Застосування "Орєшніка" може змусити Захід почати натякати на переговори. Про це заявив керівник Чеченської республіки…

29 хв. ago