Оборонно-промисловий комплекс країни-агресора РФ навряд чи здатний виробляти стільки зброї, техніки та боєприпасів, щоб поповнювати втрати російської армії у війні, яку Кремль розв’язав проти України.
Про це повідомляє видання Foreign Policy з посиланням на дані OSINT-аналітиків.
Журналісти дійшли висновку, що військова економіка Росії рухається до безвиході. Ознаки того, що офіційні російські дані приховують серйозну економічну напругу, викликану як війною, так і західними санкціями, стають дедалі очевиднішими.
Скільки б робітників не переводили на підприємства оборонної промисловості, Кремль не може розширювати виробництво досить швидко, щоб замінити зброю з тією швидкістю, з якою вона губиться на полі бою. На сьогодні близько половини всіх артилерійських снарядів, які використовують Росію в Україні, — із північнокорейських запасів. Якоїсь миті у другій половині 2025 року РФ зіткнеться з гострою нестачею кількох категорій озброєнь, прогнозують у Foreign Policy.
Вважається, що головним із проблемних місць армії РФ є нездатність замінити великокаліберні знаряддя. За даними OSINT-дослідників, Росія втрачає на полі бою в середньому понад 100 танків та близько 220 артилерійських знарядь за місяць. Для виробництва танкових і артилерійських стволів потрібні ротаційні кузні – величезні інженерні споруди вагою 20-30 тонн кожна, які здатні виробляти не більше 10 стволів на місяць. А в розпорядженні росіян зараз є лише дві такі кузні.
Іншими словами, Росія втрачає близько 320 стволів танкових і артилерійських гармат на місяць, а виробляє лише 20. Більше того, машинобудівна промисловість РФ не має достатніх навичок для створення роторних кузень — фактично на світовому ринку домінує австрійська компанія GFM. Росіяни навряд чи зможуть придбати більше кузень і збільшити темпи виробництва, а ні Північна Корея, ні Іран не мають значних запасів відповідних стволів на заміну.
Запобігти кризі стволів росіяни зможуть лише в тому випадку, якщо доб’ються від Китаю рішення надати їм стволи із власних запасів, вважають у виданні.
Для поповнення запасів Росія вилучає танкові та артилерійські стволи з величезних запасів, що дісталися їй у спадок від СРСР. Але ці запаси виснажилися від початку повномасштабного військового вторгнення РФ до України.
Росія активно витрачає інші види озброєнь, причому темпами, які набагато перевищують її здатність їх виробляти. OSINT-дослідники підрахували, що з початку вторгнення було втрачено щонайменше 4955 бойових машин піхоти, тобто в середньому 155 машин на місяць. Російські оборонні підрядники можуть виробляти приблизно 200 машин на рік або близько 17 на місяць, щоб компенсувати дані втрати. Аналогічно, навіть розширене виробництво Росією 3 млн артилерійських снарядів на рік тьмяніє порівняно з різними оцінками поточного споживання на фронті. Хоча ці оцінки нижчі, ніж 12 млн снарядів, використаних армією РФ в 2022 році, вони все одно набагато вищі, ніж обсяги, які може виробити російська промисловість.
У Foreign Policy стверджують, що точно не можна спрогнозувати, коли Росія досягне кінця шляху з кожним типом озброєння. Але Кремль, напевно, мало що може зробити, щоб запобігти цьому дню. Бо російська економіка? по суті, перебуває у стані повної зайнятості, російські оборонні компанії тепер щосили намагаються залучити нових робочих. Більше того, вони за той самий людський ресурс, як і армія РФ, яким необхідно набирати 30 тисяч нових солдатів щомісяця для компенсації втрат.
З цією метою офіцери пропонують щедрі підписні бонуси та значно підвищену заробітну плату. Виробникам оборонної продукції, у свою чергу, довелося збільшити заробітну плату вп’ятеро, що сприяло зростанню інфляції, яка досягла 8,68% у жовтні 2024 року, підсумували журналісти.
Експерт поділився прогнозом для світу, якщо долар США продовжить зростати в ціні. Зокрема, він виділив…
Кабінет міністрів схвалив видачу українцям так званої "тисячі Зеленського" – ініціативу президента Володимира Зеленського щодо…
У жовтні було проведено масові облави ТЦК, де перевіряли громадян у громадських місцях по всій…
Нещодавно голлівудська зірка була втіленням елегантності, представляючи свій новий біографічний фільм «Марія» в Нью-Йорку. Анджеліна зробила…
В одній зі спецшкіл Тернопільської області 8-річна дитина зазнала сексуального насильства, а інших дітей "заспокоювали"…
Кімнатні квіти – це не лише окраса для оселі, деякі з них мають неабияку користь…