“Це вікно можливостей”: німецький генерал показав напрямки наступу на Курську область

Український прорив у Курську область свідчить про те, що ЗСУ все ще здатні перемогти у війні з РФ. Російське командування протистоїть українцям піхотою, авіацією, бронетехнікою, ракетами, спецназом, але на другий тиждень наступу у бік Курська так і не змогло зупинити українців. Про те, чи вірним був план Генштабу ЗСУ і в яких напрямках відбувається прорив, начальник штабу Міноборони Німеччини генерал Крістіан Фройдінг розповів у подкасті на YouTube-каналі Бундесверу.

Фройдінг продемонстрував прорив у Курській області на карті, яку вивели на спеціальний екран. На екрані німецький генерал показав умовних чотири напрямки атак, які проводять, орієнтовно, чотири бригади. Згідно з його оцінками, у бойових діях беруть участь 4–6 тис. осіб. Ширина прориву — 65 км, глибина — 35 км, площа території, де відбуваються бойові дії — приблизно 1 тис. кв. км. Військовий наголосив, що Генштаб ЗСУ, перш ніж діяти, провів надзвичайно якісну розвідку: знали особливості рельєфу і про малонавчені підрозділи ЗС РФ, які стояли на кордоні.

“Україна підготувала цю операцію дуже, дуже добре. Вона мала дуже хороші результати розвідки, також було вікно можливостей для українських збройних сил. Якщо з’являється можливість проявити ініціативу, він повинен нею скористатися. За моїми враженнями і моїми розмовами, українці повністю усвідомлюючи ризик, на який вони йдуть цією операцією. Але прорив може дати значний імпульс, якщо ця операція буде проведена успішно. І тому я добре розумію того, хто попри ризик вирішив почати цю операцію”, — сказав німецький генерал.

Офіцер Бундесвер зауважив, що 1 тис. кв. км — це територія, де тривають бойові дії і не можна сказати, що там повний контроль України. Зі слів Фройдінга, це стільки ж, скільки РФ окупувала протягом восьми місяців 2024 року, тоді як українці — протягом тижня. Також він зауважив, що кількість полонених — це числа з трьома нулями, але все ж не з чотирма. Також він виділив три цілі прориву в Курській області:

  • допомога частинам, які тримають оборону на Донбасі;
  • психологічний чинник, який має вплинути на громадян РФ, які досі не знали, що таке війна;
  • психологічний чинник, який вплине на українців та їхню віру в перемогу
Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

24 хв. ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

26 хв. ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

27 хв. ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

37 хв. ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

39 хв. ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

41 хв. ago