Російсько-український кордон на ділянці прориву в Курській області обороняли строковики, а також невелика кількість контрактників. Під час появи ЗСУ вони швидко тікали, причому командири підрозділів робили те ж саме, що й рядові. Про те, що думають про наступ ЗСУ військові ЗС РФ, які потрапили в полон, журналіст інформаційного агентства УНІАН Дмитро Ключко розповів у ефірі телеканалу “Київ 24”.
Ключко поспілкувався з російськими військовополоненими, яких Україна утримує після захоплення в Курській області. Журналіст заявив, що у них була “психіка не готова” до того, що з ними сталось. Один з них, кого він назвав “Федір”, був раніше нажаханий пропагандою, яка лякала полоном ЗСУ. А зараз Федір дякує українцям, які його, з наскрізним пораненням, врятували. Крім того, строковики розповіли, що “охороняли” кордон після місячної підготовки. Разом з ними не було командирів, а найвищим офіцером на позиціях був капітан. Разом з цим капітаном вони й тікали з позицій, побачивши ЗСУ. Аналогічні скарги — від тих, хто уклав контракт з Міноборони. Вони впевнені, що їх підвело вище командування, навів журналіст слова полонених росіян.
“Вони взагалі необстріляні. Вони не очікували, і місяць тому навіть в уяві своїй не могли подумати, що можуть опинитися в українському полоні. Контрактники, які були в обороні Курської області, вважають, що їх підставило військове керівництво”, — пролунало в ефірі телеканалу.
Медійник також зауважив, що “контингент”, який опинився в полоні України, відрізняється від того, з яким він спілкувався раніше. Раніше у полон потрапляли найманці, наприклад, “Шторм Z”, контрактники. Натомість на Курщині велика частина — це саме строковики, які не думали, що потраплять на справжню війну і тому для них події стали “шоком”.
Зазначимо, прорив у Курській області почався 6 серпня, і протягом перших днів наступу ЗСУ взяли в полон понад тисячу російських солдатів. На кадрах з місця подій видно шеренги військових ЗС РФ, які склали зброю, підняли руки догори і стоять колінами на землі. Згідно з попередніми оцінками, серед них більшість — це солдати строкової служби, яких російська влада поставила на захист Курщини. Крім того, була партія інших полонених — ними виявились співробітники колонії, яких відправили воювати проти українців. Також відшукали “кадирівців”: на відео — приблизно десяток найманців, які воювали у полку “Ахмат”.
Нагадуємо, увечері 14 серпня Уповноважений із захисту прав людини України Дмитро Лубінець повідомив, що російська уповноважена Тетяна Москалькова звернулась до нього щодо обміну полоненими. 15 серпня президент України Володимир Зеленський повідомив про створення військової комендатури на зайнятій українцями частині Курської області: назвав ім’я людини, яка нею керуватиме.
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…