Європа готує таємний план відправки миротворців в Україну: що задумали Британія і Франція

Європейські країни таємно розробляють план введення миротворчих військ в Україну на тлі побоювань, що США можуть змінити пріоритети та укласти угоду з Росією без участі ЄС. Про це повідомляє The Associated Press.

Лондон і Париж беруть ініціативу

Ключову роль у переговорах відіграють Велика Британія та Франція – вони вже аналізують, які сили можуть знадобитися для потенційної місії.

Ще в грудні 2024 року, до інавгурації Дональда Трампа, група європейських лідерів зустрілася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі для обговорення цієї ініціативи. У зустрічі взяли участь представники Британії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі та високопосадовці ЄС.

Чи можлива миротворча місія

План базується на ініціативі Еммануеля Макрона, який ще на початку 2024 року запропонував концепцію європейської військової присутності в Україні. Тоді ця ідея викликала гостру критику, але після перемоги Трампа обговорення знову активізувалися.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур зазначив, що переговори перебувають на початковій стадії, і поки незрозуміло, чи можливо розгортання миротворців у зоні активних бойових дій.

“Якщо Росія та Україна скоротять свої сили вздовж лінії фронту до кількох тисяч, Європа зможе там бути. Але якщо конфлікт триватиме в гарячій фазі, ситуація буде зовсім іншою”, – сказав Певкур у кулуарах Мюнхенської безпекової конференції.

Якими можуть бути миротворчі сили

Колишній командувач військ США в Європі Бен Ходжес наголосив, що для ефективного контролю за ситуацією Європі знадобиться більше, ніж просто “блакитні каски” ООН.

“Росіяни порушують усі угоди. Тому, якщо ми відправимо туди війська, у них мають бути авіація, безпілотники, протиракетна оборона, сухопутні війська, контрбезпілотні системи”, – зазначив він.

Чого боїться Європа

Головна причина таких ініціатив – непередбачуваність політики США. Європейські країни побоюються, що Трамп може укласти угоду з Путіним, не враховуючи інтереси України та ЄС.

Тому європейські лідери готуються до різних сценаріїв – від обмеженої миротворчої місії до збільшення військової присутності на східних кордонах. Однак поки що всі обговорення ведуться в закритому режимі, і жодних конкретних рішень не ухвалено.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

“Какай і тікай”: поліція нарешті спіймала сумнозвісного грабіжника з незвичайною тактикою

Поліція Нью-Делі, Індія, нарешті змогла упіймати невловимого злодія, який завжди какав у штани, коли йому загрожувала небезпека,…

14 хв. ago

Зупиняє серце на 8 місяців: вчені показали тварину, яка вміє вмирати та воскресати — як це можливо

Єдина земноводна, що живе на північ від Полярного кола, лісова жаба має неймовірну здатність переносити заморожування та…

24 хв. ago

10 років без покупок і грошей: жінка виживає на смітті — що вона їсть

Жінка 10 років тому відмовилась від грошей та покупок. Вона розповіла, як змінилось її життя. Про це пише mirror.co.uk. Жінка, яка…

31 хв. ago

Ще трохи — і все: знамениті дерева з “Гри престолів” на межі знищення

Легендарні дерева Dark Hedges у Північній Ірландії, які були показані в популярному серіалі від HBO…

37 хв. ago

Почалося: у ТЦК взялися за підлітків — що треба зробити просто зараз

З 2025 року в Україні набули чинності нові правила військового обліку, які стосуються 17-річних юнаків.…

43 хв. ago

Майже 200 грн за куб: з квітня вода подорожчає в рази — доведеться відмовитися від їжі

З 1 квітня 2025 року деякі українці зіштовхнуться із рекордним зростанням вартості послуг водопостачання та…

47 хв. ago